Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Snitz forumla sorunum var:(

Konu, 'ASP' kısmında mavi_ruhum tarafından paylaşıldı.

1. mavi_ruhum

mavi_ruhum Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    snitz forumun 3.4 sürümünü siteme yolladım. Şimdi adresi girdiğimde şu şekilde bir hata mesajı alıyorum:

Microsoft JET Database Engine error '80004005'

Operation must use an updateable query.

/forum/inc_func_common.asp, line 567

ne yapmam gerkiyor? Yardımcı olursanız sevinirim...

2. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Microsoft JET Database Engine error '80004005'

genelde mdb dosyasinin yolunun hatali olmasindan kaynaklanir ama bu konuda daha uzman arkadaslar var bu konuda.

3. TeDDy

TeDDy Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Eleman
    Şu cümleden anladığım kadaarıyla mdb dosyası yazmaya korumalı olabilir. Kontrol ettin mi?

"Operation must use an updateable query. "

4. Hasan Yýlmaz

Hasan Yýlmaz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aynı sorunla bende karşı karşıyayım. Hata mesajlarıda aynı. mdb dosyasının niteliklerine baktım ama sanırım mdb dosyasının nitelikleri ile ilgili bir sorun yok. Hala forumu çalıştıramadım bende mavi_ruhum kardeşim gibi:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Aralık 2002
  5. mavi_ruhum

mavi_ruhum Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    son durum

arkadaşlar dediğiniz uyarıları göz< önüne aldım.mdb dosyam forum kasörünün içindeymiş onu db kalsörüne aldım serverda,mdb dosyamın yazmaya karşı korumalı olup olmadığını kontrol ettim ama sonuç yine aynı o iğrenç mesajı alıyorum. Biri bana baştan bu snittz forum nasıl kurulacak kısaca yazabilir mi? Ücretsiz bir hostta kullanmıyorum blinkster gibi. ama olmadı işte...

6. kaþif

kaþif Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Başta db dosyanda en az bir adet veri girilmiş olması gerekir. Çalışmalarını kendi makinanda yaptıktan sonra.. İşe yaramaz diye bütün mesajları mdb dosyandan sildin ve hiç veri koymadıysan bundan kaynaklanabilir.

Ayrıca snitz forum eğer db hatası veriyorsa sürümde bir bozukluk olabilir! Ya da db dosyası default.asp deki veriyolu path'i ile uyuşmuyordur. Birde snitzi kurarken db editor yani MS Access 'i tanıtırken setup.asp deki Ms access 'in karşısındaki (') tek tırnak işaretini kladırıp kaldırmadığınıdan emin ol ! O tırnak kalkmalı! Ve karşısında tanımlanmış C:\inetpub\wwwroot\forum.. v.s siteye uyarlanmalıdır.. örneğin http://brinkster.com/senin siten/forum/db/falanca mdb...

Dahada olmazsa başka bir forum kullan......

TÜRKÇE ve kurulumu sorunsuz bir forum vardı neydi adı
    THE-MG-Forum aspindir.com 'da vardı sanırım.. Bulamazsan haber et yollarım...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Aralık 2002
  7. Mariah

Mariah Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben de snitz kullanıyorum, mavi_ruhum, 3.4'ü yeni mi kurdun, yoksa alt sürümden mi 3.4'e yükselttin? Eğer ikincisi ise db'yi aşama aşama setup yaptır, ben böyle yapmıştım...