Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

smart kartlar nasıl programlanır?

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında ahmet ustun tarafından paylaşıldı.

1. ahmet ustun

ahmet ustun Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bilgisi ve ilgilenenler varmı bu konu ile?

2. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    http://directory.google.com/Top/Arts/Television/Satellite/Technical/

bu konuda bayağı kaynak var ama özellikle ayrıntı istersen bir yakınım bu işle uğraşıyor evinde. ona sorabilirim.

digital uydu yayını için mi istiyorsun ?. Hangi kartı programlayacaksın.? daha ayrıntılı yazarsan belki daha fazla yardımcı olabilirim.

bayramda görüşeceğiz. kendisi pic lerle viacces için bir smart kart yapmıştı jdm programmer kullanıp bilgisayarın rs232 portu aracılığı ile programlıyordu.

işin doğrusu bana epeyce anlattı ama benim aklıma pek girmedi nasıl yapıldığı :D

3. ahmet ustun

ahmet ustun Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ben simkartları programlayarak işe başlamak istiyorum öncelikle ve özellikle zengin türkçe kaynak varmı bu konu ile ilgili. ilgin için teşekkürler.

4. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer @ DELL
    kart okuyucu aliyorsun bir tane, zaten bu okuyucularla ilgili bir takım apiler gleiyor ama işin temelinde zaten rs232 programlama yatıyor baska numarask yok

5. ahmet ustun

ahmet ustun Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kart okuyucu(zaten cep telefonu kartı okuyor) nedir?
    rs232 nedir? ben java ile programlandığını duydum. simkartıma yeni menüler nasıl ekleyebilirim. bunlarla ilgili kodlar lazım! türkçe bilgi kaynağı varmıdır bunlarla ilgili. ilgin için teşekkürler.

6. Volem

Volem Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    RS232 genel olarak seri iletişim portlarının ismidir.

Bu tip programlama fazla teknik bilgi gerektirmez, ancak temel bir kaç uygulamadan sonra Java ile bilgisayarınızın seri portlarını kullanarak sim kartınıza yeni menüler ekleyebilirsiniz.

Malesef size önerebileceğim türkçe kaynak elimde yok.

7. ahmet ustun

ahmet ustun Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ingilizce kaynakta olabilir. ama örneklerin olması daha iyi olur senin elinde örnekler varmı? teşekkürler.

8. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Kurucu Ortak, Turkcell ,Vodafone, Avea 3.Party Sof
    Pıc programlamayla bende ilgileniyorum. :)
    Degisik aparatlar piyasada mevcut.(USb,com,yada seri port baglantisi ile karti baglayip programlama için çok çesitli aparatlar var.Bunlar için gelistirilmis syazilimlarda var.)

Bunlarla ilgili kaynaklar oldukca var.
    Uydu sitelerini karıstırman yeterli.
    Ankarada isen Konya sokakta kartlar icin cok cesitli aparatlar var. internet üzerinden bu aparatları satanlarda var.
    Geçenlerde Sim Kart menülerini özellestirebileceginiz bir aparat ve programini bir sitede görmüştüm.Bulabilirsem linkini yazarım.

Ayrıca (Sanirim Adanada) biri sim karti kendisi programlayarak ayni simkarta 3 sunucuyu(Telsim,Turksell,aria) yukledigini TV de göstermisti.Bu arkadas Adanada bu kartları satıyormus.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ocak 2003
  9. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ocak 2003
  10. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    aslında smart kartı gorunce aklıma chip kart gelmişti işte bir digituru hedef alan biri daha demiştim
    :D

11. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    :)
    Hadi bakalim Kim kıracak Digitürkü! :)
    (daha kirilmadi cryptoworks değilmi? Ya tam randıman veren bir sekilde?)

12. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    kırmaktan kasıt nedir o önemli :sus:
    mesela bedava film için iki teorik bilgi var.
    bilmiyorum yazmak yasakmı ama teoride calişir gözüküyor. kırmadan kırıyoruz yani :)

13. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    :) buraya yazma istersen ama fikir olarak.pc ye kaydedip sonrami cözüyorsun? yoksa recevirdan onlinemi?

14. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    benim teori bilglerimde dekoderin zaten olması lazım. dekoder i kandırıp bedava film,mac seyretme olaiblir.
    fikirlerin bir tanesinde bir ara digiturkun soyle bir zaafı vardı hala varmı bilmiyorum : film satın alınca modem kablosunu cekersen, chip e yazıp sonra yolluyorlar :) bu birince zaaf.
    ikinciside biraz eski phrack sistemlerdeki bluebox mantigi
    yani aslinda kırılan biş iyok :)
    calişirmi dersin :cool:

15. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ha onu biliyorum yani bloker ile dgiturkun kartının suresini doldurması yada konturunun bitmesi ,yada izinsiz erisim için kartı yakması gibi seyler engeleniyor(mus denemedim.)
    Orjinal kart bulup copyasının cıkarıldıgınıda biliyorum ama diger fun yada gold kartlara orjinali olmadan yazılamıyormus sanırım.Kardesim yut dısında kullaniyor ama digitürkü degil baska kanallari
    cryptworksun krılmasının ,kırılmasindan ziyade randıman vermedigi söyleniyor (sürekli pin degistirme 15-20 günde bir kart programlama falan.)

16. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Biraz acıklasak iyi olacak sanirim (olayı incelemeden önce benim kapamı epey kurcalamisti kart olayı.)Dgitürk ve benzeri kanallarda orjinal kart olmadan kopyalanamadığı için..
    Simdi her kartin (yani abonenin) bir numarası var . Ve kart programlanip verildiginde bir sure sonu var su tarihten sonra calisma
    birdeparasi ödenmeyen vesaire kartlarin silinmesi. Yada parası ödenenin acilmasi.Uydudan gelen digital yayin içinde degisik bilgiler geliyor.Mesela Parasini ödediniz ,sizin kartınızin numarasi bu dgital pakette gönderiliyor.Receivir gelen bilgiyi Cı ye ve karta iletiyor kart kendi bilgisini gördügünde ilgili bilgi karta isleniyor.
    Diğer taraftan kanalin degisen şifreside bu sekilde recevira ve karta gelerek yeni sifre (pin keyleri) karta isleniyor.
    Birde bu digital paket icinde orjinal olmayan kartlarla seydeilen kartları bozmak içinçesitli kodlar geliyor.Piyasada (25 milyona bile bulunabilen) bir aletle (bloker) veri recevira girmeden araya bloker takiliyor ve bu bloker zaralı kodları temizliyor(mus ) ve böylece kartiniz yanmamış oluyor(mus).
    Yeni Pinleri Nokia gibi Scsi kart arabirimli reciver larla gelen veriyi bilgisayara kaydedip orada çözebiliyor ve daha sonra kart programlayıcı ile karta yeni pinleri girebiliyorlar.Ama digitürkün kartı orjinal olmadığında bu işe yaramıyormus.
    Orjinal kart olduğundada yine orjinal karta ilgili veri birebir kopyanalabiliyormus.

17. Cracker162

Cracker162 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu ACOS Kart teknolojisi nedir? Acaba Acos Kart ile smart kart ve Chip kart aynı tür kartlarmı ve Acos serisi ve acos1 acos2 acos3 -4-5 nedir acaba bununla ilgili yardımcı olacak varmı?

18. coromantee

coromantee Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ACOS Chipler Hk..

konuyu hortlatacağım ama bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum:) bilgi verebilirseniz sevinirim...