Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Slax usb sorunu ?

Konu, 'Linux' kısmında porchucka tarafından paylaşıldı.

1. porchucka

porchucka Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Meslek:
    Öğrencilik
    Flash belleğime bot ettim ama calistiramadim. Kullanici adini felan girdim bundan sonra yapmam gerekenler ne anlamadim. Startx felan diyorum aydinlatirsaniz sevinirim. Lunix ögrenmek icin ugrasiyorim

https://i.hizliresim.com/gO1NP2.jpg

2. kodmanyagha

kodmanyagha Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Java & PHP Developer
    Linux öğrenmek için çok zor bir işletim sistemi seçmişsin. Ubuntu yada Mint öneririm ilk başta. İlerleyen zamanlarda Debian, Centos 7. Bunlarla haşırneşir olduktan sonra Kali yada Slax. Kolaylık sıralaması Ubuntu, Mint, Debian, Centos 7, Kali, Slax'tır. Sen en zorundan başlamışsın. Eğer mecbur değilsen ubuntuya geçmeni tavsiye ederim.

Senin soruna gelince öncelikle ekran kartı driverini kurman gerekiyor. Bunun için kabloyla bilgisayarı internete bağlayıp (muhtemelen wifi driverı da yüklü değildir ama ağ kablosuna her işletim sistemi uyumludur) gerekli driver dosyasını "wget" komutuyla indirip driver kurulum dökümanına göre kurman lazım. Ben yıllardır linux kullanıyor olmama rağmen bazen zorlandığım bir konu bu. Bu yüzden iyice linuxa alışmadan bu gibi işlere girmek seni linuxtan vazgeçirtir. Linux, ne windows gibi son kullanıcıya hitap edip yazılımcıyı ihmal eder, ne de macos gibi mavi ve gri renk efektlerine çeyrek böbrek parası vermeni ister. Linuxta bazı temel konular bile kullanıcıya bırakılmıştır. O yüzden linuxa iyice aşina olmadan bu gibi problemlerle boğuşursan malup olursun.