Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sitedeki resim upload butonuna resim yüklemek.

Konu, 'Visual Basic .Net' kısmında CanCeL tarafından paylaşıldı.

1. CanCeL

CanCeL Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Merhaba,
    VB .NET ile siteme ürün yükleme uygulaması yapıyorum. Textboxdaki yazıları vs. aktarmada bir problem yok fakat resim upload ederken sıkıntı yaşıyorum.

HTML Sayfa kodu:
    <input id="resim" type="file" type="file" name="resim"/>

Vb.NET Kodu:
    PrivateSubButton2_Click(sender AsObject, e AsEventArgs)HandlesButton2.Click'--------------------
    'SiteyeVeri Yükle!'--------------------

'Ürün AdıWebBrowser2.Document.GetElementById("name").SetAttribute("value",TextBox2.Text)'Kategori
    WebBrowser2.Document.GetElementById("catID").SetAttribute("value", TextBox6.Text)
    'ResimWebBrowser2.Document.GetElementById("resim").SetAttribute("value",TextBox4.Text)'Fiyatı
    WebBrowser2.Document.GetElementById("fiyat").SetAttribute("value", TextBox3.Text)
    'Türk LirasıWebBrowser2.Document.GetElementById("fiyatBirim").SetAttribute("value",TextBox7.Text)'Stok Adet
    WebBrowser2.Document.GetElementById("stok").SetAttribute("value", TextBox8.Text)
    'Açıklama
    WebBrowser2.Document.GetElementById("detay").SetAttribute("value",TextBox5.Text)'BUTONA BAS
    For Each element As HtmlElement In WebBrowser2.Document.GetElementsByTagName("input")
    If element.GetAttribute("value") = "Gönder" Then
    element.InvokeMember("click")
    End If
    Next

End Sub

End Class
    Yani Textbox4.Text deki resimi sitemdeki upload bölümüne bilgi aktarmasını istiyorum. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.