Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sistem kaynaklari

Konu, 'PHP' kısmında Beholder tarafından paylaşıldı.

1. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Merhabalar,
    Benim sistem xp pro yüklü mysql+PHP ve IIS. Yani ayni anda web server olarak görev yapiyor.
    Sizce ne % olarak ne kadar performans kaybi olur bu sekilde. Cünkü oyunlar felan sanki daha yavas calisiyor gibi geliyor. MySQLi felan kapatiyorum gerci ama command prompttan hepsini birden kapatacagim bir yol (vede acacagim) yokmu? Mesela maximum sistem kaynagi istedigimde bir komutla server olayinikapatmak istiyorum ama bu olurmu hic fikrim yok. Yada kuruntumu yapiyorum sistem kaynagi gidiyo diye. Cünkü task managerden baktgimda nerdeyse %00 islemci kullanimi var ama tabi orda IIS ve PHP'yi göstermiyo.
    Cok kopuk yazdim farkindayim, umarim derdimi anlatabilmisimdir.

2. Mingitau

Mingitau Misafir

PHP herhangi bir php dosyasına ulaşılmadığında çalışmaz diye biliyorum tabii serverlar(iss & mysql) farklı olsa gerek en azından bir port u dinliyo olacaklar ama ne kadar performans düşürdüğü konusunda bir fikrim yok bir uzmana soralım derim...

<konu dışı>
    MCSE Sürüngeni diye bişi okudum. Avatarının üzerinde
    Ne kadar kaldı en son 3 sınav demiştin ....... . net te...
    </konu dışı>

3. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    iis yi tamamen durdurmak için command promptta

Kod:
    net stop iisadmin 
    yazman gerekir.

tekrar açmak için ise;

Kod:
    net start w3svc 
    benim makinamda hepsi ve daha fazlası ve alası kurulu :D Ama pek bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar son zamanlarda sadece Ram'i arttırmak zorunda kaldım şimdi 256 MB ve hatıra binaen de olsa sorun yok :D

Win 2000 kullanıyom elimde orjinal XP pro ve Home edition var ama cesaret edip kuramadım. birde 2000 server vardı ama onu kurdum kullanması biraz sıkıntılı olduğu için kaldırdım.

Yakında iis dahil bütün fazlalıkları kaldıracağım sadece 2000 Pro kalacak yada cesaretimi toplar ve üşenmezsen XP pro kuracağım.

PHP uygulamaları için ise aynı ağda bir Linux server kuracağım. Eğer bi makina daha zimmetime geçirebilirsem onada Win server kurup asp uygulamaları için kullanırım. Böylece makinam rahat bi soluk alır. :)

yada üşenmeye devam edip bööle gidecek :D

4. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Crazy Cat tesekkürler cevabin icin. Is basvurusunda referans olarak kullandigim icin aslinda geceleri (sonucta isveren gece merak edipte niye baksinki) kapatmak sanirim daha iyi. Yazdiginda oldukca pratik geldi tekrar tesekkürler.
    <konu_disi>
    Tek sinavim kaldi Axion, oda benim belali 70-216. Daha önce bir soru ile kalmistim, gecsem suan hem MCSA hemde MCSE'ydim. Gerci suan calismiyorum hic sinavlara, bir ise girmem lazim. Tüm agirligimla Almanca'ya calisiyorum desem yeridir.
    Zaten Microsoft sertifikalarininda tadi tuzu kalmadi artik :(
    </konu_disi>

5. Mingitau

Mingitau Misafir

Niye tadı tuzu kalmadı hocam?

6. Beholder

Beholder Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayarcı
    Kalmadi zira (almanya icin konusuyorum) sertifikaniz var yada yok inanin hic faydasi yok. Söyle bir örnek vereyim, Win2000 ve SQL serverlarin bakimini üstlenecek, gerektiginde restart yaptirabilecek bir is ilani vardi. Is görüsmesine cagrildim adamin sordugu (MCP belgemde vardi) bu ne oldu? adamin haberi yok sertifikadan daha. Ekonomik krizden önce sertifika sahibi olmak Türkiye'de oldukca gelir getiren birseydi. Nerdeyse 1000$'dan ise giriyordunuz ama daha sonra ekonomik kriz ve sertifika sahiplerinin, bu isin bilgisinden cok hadi dump ezberleyelim öyle girelim, kazanalim, zengin olalim yaklasimlai nedeniyle (ha ben onlardan biri degilmiyim, belki evet belki hayir. Bende baikiyordum dumplara ama bunun yaninda yapabilecegim ölcüde neden bu bu sekilde diye kendi capimdada ögrenmeye calisiyordum) sertifika sahibi olmanin esprisi kalmadi.
    Gecenlerde Almanya'nin is bulma kurumunun web sitesine baktim. Onca is ilani arasinda MCSE arayan 2firmaya karsilik. Ben MCSEyim diyen yüzlerce kisinin (ilan birakabiliyorsunuz) karsi ilani vardi.
    Böyle olacagini bilseydim Microsoft sertifikasi yerine Oracle yada illa network olacaksa Cisco yapardim ama artik gec.
    Acik konusmak gerekirse ben kimseye tavsiye etmiyorum sertifika olayini, özellikle Microsoft olanlari kesinlikle.