Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sınırlı internette kurnazlık

Konu, 'Sosyal Medya' kısmında tayfuncetin tarafından paylaşıldı.

1. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam. adsl sınırlı internet kullanıyordum. ay bitmeden fatura geldikten sonra istediğim kadar dosya indiriyodum ve diğer aya geçtiğimizde kota sıfırlandığı için o ayki fatura da daha önce geldiği için bana ek ücret gelmiyodu. şimdi komşunun internet sınırlı. bu şekilde yapmamızda bi sorun olmaz dimi? bende sorun olmuyodu ama yinede sorayım dedim. yorumlarınızı bekliyorum.

2. Virtuozzo

Virtuozzo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Önemli olan faturanın size geldiği gün değil kesildiği tarihtir.
    Fatura kesildiğinde size gelse de gelmese de kotanız sıfırlanır ve bir sonraki fatura dönemi için sayaç işler.
    Telekom sizin kadar düşünemiyor mu!

3. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    fatura geldikten sonra adslkota.ttnet.net.tr adresine bakarsan hala o aya yazıyordur. yani o ay istediğin kadar indirebilirsin. çünkü artık fatura gelmiştir.

denemiş gibi konuşmuşsun. ben kaç kez böyle 6-7 gb'lara ulaştım ama yinede 29 ödedim.

4. toneturk

toneturk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

arkadaşa katılıyorum hiçbişekilde öyle bi boşluk olamaz :D öyle bişey olsa millet bi abanır zaten piyasa yapıyo olurdu o konu

5. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Faturanın kesildiği günden sonraki günleri takip eden zamanlar yeni fatura dönemidir artık ve alınan hizmetin tahakkuki karşılığı bu döneme yansıtılır, yani "yeni fatura dönemi ay'ın 1'inde başlıyor, fatura 28'inde kesiliyor, öyleyse (o ay'ın 30 gün olduğunu düşünecek olursak) 2 gün bedava kullanıyorum demektir" diye düşünmek mantıksız...

Fatura kesildikten sonraki zamanlar artık yeni fatura dönemine dahildir... Ayıp ettiniz, servis sağlayıcılar bırakın 1 günü, 1 saat bile bedava kullandırırlar mı hiç servisi ?

Sizin böyle birşeyi yapıyor olmanız suç teşkil eder, buradaki insanlardan destek alırsanız yapmaya devam edeceksiniz yani, bu ayrıca bir mantıksızlık...

6. Raiden

Raiden self.life.start()

Beğenilen Mesajlar:
    0
    öyle bir şey olacağını sanmıyorum sonradan çıkmasın acısı? :)

7. 01ada01

01ada01 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ayın 1 inde faturan kesilsin ttnetde sana 29 gün beleş kullandırsın :S siz düşünüyorsunuz bunuda yıllarını bu işe vermiş tt mühendisleri düşünemiycekmi mantıksız geldi bana

8. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    TTNET'in en fazla performans harcanan bölümü olarak gözlenen yeri bence Pazarlama bölümüdür, iş akışına bakarsanız operasyonel faaliyetlerle Pazarlama birimi çok entegreli çalışıyordur, hemen her olasılığı göz önüne alıp, değerlendirip, tollinge dahil ediyorlardır, merak etmeyin...

Bu, TTNET altyapı olarak çok çalışıyor anlamına gelmez... Zira kullanıcı hesaplarını bir başka telefon hattında kullanma durumunu engellemeleri bile uzun sürmedi, ki bu durum en başından düşünülmüştür bence... :)

9. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hata şurda:

Son ay olarak Haziran gözüküyor.. Daha bu ayın 27. sindeyiz.. Ayın 1'i geldiğinde Haziran ayına yazılan kota sıfırlanıyor.. Ve kota bi daha ki aya yansımıyor. Peki nasıl sıfırlanıyor??? Hata şurda bu sistem otomatik olarak ayın 1'inde sıfırlıyor.. Saat tam 00:00'da ki bunu denedim..

10. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ya zaten bende sorun yok ben sınırsız int. kullanıcısıyım.. Daha yeni geçtim... Bu ay..

11. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İlerleyen günleri takip edin.

Bu ilerleyen günlerdeki durumun ekran görüntüsünüde buraya eklersiniz...

12. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    tamam temmuz'un 1'inde kota ekranının görüntüsünü koyacağım.

13. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  14. tayfuncetin

tayfuncetin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Not: Haziran ayında fatura geldiğinde kotamız 4 GB'dı fatura geldikten sonra indirdik indirebildiğimiz kadar 15,23 GB oldu... Ama Faturaya 19 YTL geldi....

15. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bütün bunların doğru olduğunu düşünelim, peki ne yapmak niyetindesiniz, amacınız nedir, iddia ettiğiniz bu sistematik açığı neden buraya yazdınız, temel olarak anlatmak istediğiniz, yapmak istediğiniz nedir yani ?...

Madem böyle bir hata var, bunu neden servis sağlayıcısına (Türk Telekom veya TTNET) iletmediniz, zira kendilerine gerek e-posta yoluyla gerekse de telefon yoluyla ulaşmak mümkün, iletin kendilerine çözüm bulsunlar...

Kurnazlığınızı devam ettirmeniz pahalıya patlayabilir; ilerideki faturalarınız kabarabilir...

16. GeCe_

GeCe_ Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Eğer doğruysa ve bunu siz bulduysanız tebrik ederim. Sınırsız olmasaydım bende denerdim..