Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sinir Oluyorum 2

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Galiba sen haklısın Zihni'cim en iyisi ben bir nörolga görüneyim bu günlerde herşeye sinir olmaya başladım.

Şimdide reklamlara taktım. Reklamların kendisine, içeriğine falan değil yayınlanış şekline. Zaten izlediğim bir maçlar, bir iki dizi, olursa bazen kaliteli bir film ya da eski türk filmlerini izliyorum. Ama zehir oluyor, ya 5 dakika film 15 dakika reklam. Reklam arası dizimi olur, ikide bir alttan-üstten, sağdan-soldan reklam fırlarken nasıl maç izlenir, tam filmin bitmesine 10 saniye kala reklam mı konur, bunun mantığı ne ya?

Film belliki bitiyor müzikten bile anlıyorsun pattt birden reklam alla alla diyorsun acaba bitmiyormu demekki ölen adam yeniden dirilecek kahraman tekrar öldürecek bekliyorsun 15 dakika reklamları izliyorsun film tekrar başlıyor kaldığı yerden ve bitiyor hemde 5 saniye bile sürmüyor, yüzümde aptal bir ifade kendi kendime düşünüyorum bu ilk değil ki niye bekledim ama her seferinde böyle oluyor, her seferinde enayi yerine konuluyorum ve izlediğim her reklamın ürününe acaip gıcık olmaya başlıyorum.

Hele Lig tv gibi paralı ve reklamın yasak olduğu bir kanalda güya maçı reklamsız izliyorum tam bir pozisyon oluyor adam topu yerde sürüyor ama alttan fırlayan kocaman bir yatak odası takımı tek bir hareket görmeme bile engel oluyor o anda elimde bir balta yatak odası takımını parçaladığımı hayal ediyorum sonrada televizyonu.

Bizde bir söz vardır güya yahudilerin reklam stratejisi imiş "yüz liram olsa 99 lirasını reklama 1 lirasını üretime harcarım", tamam ama bu kadar olmaz kardeşim bizimki artık reklam stratejisini geçti artık izleyici ile alay durumuna geldi güya zekice son 10 saniye reklam koyup izleyiciyi bağlamak güya zekice maçı kesmeden alttan üstten reklam çıkarmak. Sanki sen o yatak odası takımının reklamını yapmasan alan olmayacak zaten son 10 senede jet fadıldan bile hızlı büyüyüp mahalle aralarına bile kurdun dükkanı hatta taaa buralara geldin hangi mobilyacıya gitsem bizim o ünlü türk malı mobilyalardan buluyorum e daha ne yapmaya çalışıyon kardeşim. Diğerleride aynı senelerdir nedir bu ya kardeşim, bırakında ağız tadıyla bir maç bir film izleyelim...

2. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Şahin abi açıkcası ben pek tv izlemem ama izlersemde CNBC-e den başkasınıda izlemiyorum.
    Arada sırada denk gelirse annem ile bir kaç film izliyorum başkada yok :)

:)

3. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    ee bizimkisi türk mantığı işte buna yapıcak hiç bişi yok maalesef :aglama:

4. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    TV de neymis...

5. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
    :super:

6. hgumus

hgumus Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    uzaylıların yaptığı bir yemek ti galiba :D ay iğrencim yaa

7. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    bana genelde şöyle oluyor bitmeye yakın koydukları reklam sırasında kanalları zaplıyorum şimdi diyorum reklam bayağı sürer.Tekrar izlediğim yere dönüyorum one reklam bitmiş başka bir program başlamış :mad:.İnanın bizim bu kanalların reklam mantığı 5 para etmez.Dizinin,filmin maçın içine edip çıkıyorlar.İnsanda izleme şevki neyin gidiyor.
    Kendi kanalımızı mı kursak ne? :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Şubat 2003
  8. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    he he he abi gag izle sen reklamlarla bölünse bile hiç bir şekilde sinir olmazsın

9. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    oooo G.A.G izlenmezmi onun reklamları bir başka.Hele bizim eski reklamlarımız.. hepsi bir tuhaf hepsi bir alem. :D

10. gardiyan

gardiyan Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrencilik bitmez...
    bu konuda çok haklısın şahin. bu reklam işini baya abartılar ben zaten geceleri cnbc-e izliyorum. baya ii bir kanal .
    Dip Not:Sahin bir özel mesajlarına bak!

11. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Tv sanırım parlak ışıklı bir kutu.. İnsanlar ona bakarak gülüyor filan..

Bazı insanlar günde 4-5 saat izliyorlar.. Bu insaların bu kadar zamanı nereden bulduğunu bilmiyorum.

Ama dikkatimi çekti bu TV hastalığı bilişimcilere bulaşamıyor.. Sanırım bizim DNA larımızı incelemeli insanlık :)

12. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gardiyen ben hergün bakarım özel mesajlarıma sana mesaj yazmıştım ama dün bütün mail inboxlarını boşalttım okudunmu bilmiyorum.

13. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Ehuehue :) Açıkcası kendi Tv kanalımızı inşallah kurarız :) Bakalım Bu topluluk ii şeyler başarıcak umarım :D

14. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben TV'ye TV demem, TV, TV karti ile izlenmeyince.. O da ara sira ses yapsin diye..

15. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Sadece yemek yerken tv seyrederim, sesini de biraz acarim. Kendi agiz sapirtilarimi duymamak icin. :) Hatta bide bogazdan gecerken cikan bi ses var ya, ona da sinir oluyorum... :)

iste tv bu ise yariyor benim icin. Diger zamanlarda bilgisayarim ile ilgilenmek ve yazin TR'den aldigim kitaplari okumak daha cekici geliyor bana...

TV'deki reklam stratejisi konusunda yukaridakiler +1
    LigTV'nin alttan cikan reklamlarinda kacirilan hareketler +2 :)

isallah kendi tvmizi kurariz +3
    cnbc-e +4 (her ne kadar uzun zamandir seyredemesemde)

16. gardiyan

gardiyan Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrencilik bitmez...
    Hayır okumadım bir daha yazabilirsen memnun olurum.