Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sesssioon

Konu, 'PHP' kısmında HunTER tarafından paylaşıldı.

1. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Sımdı bakın bır A sahsıyetı logın scrıptı ıle gırıs yapsın ardından bır baska B sahsıyetı gırıp aynı scrıpt uzerınden gırısını yapsın.. Her ıkısıde (yada ucu besı onu) sonuc ıtıbarı ıle sessıon_start() kullanarak kendı session_id lerını alsın.. Sonra ne olsun ben bu ıdlerı uyeler tablomla karsılastırıp kımlerın orda oldugunu kımlerın orda olmadıgını ogrenıyım...

Ama nasıl olacak bu.. Herkes kendıne musluman.. Kımse bı dıgerının ıd sını vermıyorkı.. $session_id nın herkes ıcın tek bır kaslıgı var oda kendınınkı.. Iyıde bana hepsı bırden lazım.. Nasıl olacakta olacak bılmem anlatabıldımmı?

No: Ozur ozur ozur ama sıyırmak uzerıyım...

2. redial

redial Misafir

Eger, session_start() diyen biz isek, hemen arkasindan, bir dosyaya
    user=redial;sessionid=qwqwqwqwqwqwqwqwqw;logindate:xx:nn:yyyy
    gibi bir satir yazabiliriz, bu sayede istedigimiz zaman bu dosyadan, kimlerin login oldugunu gorebiliriz,

hatta, bu isleri bir veritabaninda daha saglikli, hizli ve efektif hale getirebiliriz...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Ekim 2002
  3. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Hımmm.. Sanırım ben buna benzer bısey dusunmustum ama daha farklı bır mantık gutmustum.. Yanı her sahsıyete sahsıyet_$id seklınde bır cookie atıp sonrada bu cookılere gore kım orda kım degıl anlıyım dıyodum ama tabı halıyle sahsıyet_$id[] (burda $id[] den kasıt tum ıdler) gıbı bır sorgulama her ıstemcıde sadece kendını dondurdugu ıcın herkes kendı dısındakılerı oflıne yapıyodu felan..

Ama bu kafama yattı.. Aslında benım ıstedıgım sessionların tutuldugu /tmp dızınıne erısıp felan oralardan bıseyler yapmaktı ama sanırım bu ısler oyle olmuyo.. Neyse bı denıyım umarım bu sefer olur..

Cok uzattım sagol :)

4. redial

redial Misafir

/tmp dizinindeki sessionlar, zaten yeterince tehlike arzediyor, orayi tam tersine, elinden geldigince uzak tutmaya calis

:)