Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SEO ve Web Tasarım

Konu, 'SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)' kısmında iseok tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Siz ne düşünüyorsunuz?

1. Biliyordum ve uyguluyorum

oy sayısı 0
    0.0%
  2. Bilmiyordum ancak uyguluyorum

oy sayısı 0
    0.0%
  3. SEO için etkisi olduğunu düşünmüyorum

oy sayısı 0
    0.0%
  4. Daha detaylı incelenmesi gerekiyor

oy sayısı 0
    0.0%
  1. iseok

iseok Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Meslek:
    SEO ve Yazılım Uzmanı
    Herkese merhaba. Uzun zamandır site ve blog açma arasında gidip geliyordum. En sonunda kullanımı kolay, SEO kaygısına düşmeden gönül rahatlığıyla yazılarımı paylaşabileceğim blog oluşturmaya karar verdim. Daha önce burada da yazıyordum ama site değişince yazılarıma ulaşamadım :( bende yine yeniden deyip eskilerle karışık yenilerle harmanlanmış seo ve rekabet analizleri konularını yavaş yavaş zamanım oldukça işlemeye başladım.

Yazılarımı portaldan yayınlanmasını istesem reklamcı, forumdan tamamını yayınlasam spamci-backlinkçi derler diye düşündüm ve işlediğim konuların özetlerini buradan sizinle paylaşmaya karar verdim. Yazılarımın tamamını imzamdaki adresten (yazmayayım yanlış anlaşılmasın :) ) okuyabilirsiniz. Umarım verimli bir süreç olur ve SEO konusu biraz hareketlenir. Şimdi sıra "SEO ve Web Tasarım" konusunda.

-----------

Site tasarımlarının ziyaretçiler ve arama motorları (SEO) üzerine önemli etkileri vardır. Bu nedenle, tasarım aşaması asla tek yönlü düşünülmemelidir. ...

Peki nasıl tasarım yapılmalıdır?

Sıralı Kodlama
    Sitede kodlarını mantıklı bir şekilde, sırasına göre yerleştirin. Örneğin <title> etiketini metalardan sonra, <h1> etiketlerini de <h3> etikenden sonra kullanmayın. Düzensiz olarak yaptığınız kodlamalar, arama motorlarına yanlış bilgilendirmeler yapıcağından sıralamarda istediğinizi elde etmekte sizi zorlayacaktır.

Flash, Javascript vb.. Kodlar
    Kodlama ile ilgili bir diğer konu da javascript ve flash gibi sitelere entegre edilen kodlardır. Bu dillerin kullanıcı arayüzlerinde görsel ve kullanım kolaylığı sağlayan aplikasyonlar olarak kullanılsalarda, botlar bu dillerde yazılanları tanımlayamayacaklarından sıralamanız yine etkilenecektir.

Tasarımın Ziyaretçiler üzerine Etkisi
    ... Ziyaretçilerinizin sayfanızı bulma ve ziyaret sayılarının yanında, ziyaret süresinin de SEO‘ ya etki etkidiğini unutmayın. Kullandığınız grafikleri ise botlar tarafından anlaşılır hale getirirseniz, sitenizin daha davetkar ve arama motoru dostu haline geldiğini göreceksiniz.

Bol kazançlı günler..

sedirAğacı ve programci_18 bunu beğendi.