Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pyramid - B2B E-Ticaret sitesi

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında Denf tarafından paylaşıldı.

1. Denf

Denf Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba, ben Denf. Uzun zamandır Python ve bunun gibi üst düzey programlama dilleriyle hobi olarak uğraşmaktayım. Ve bir algoritmayı tasarlayıp , programlama dilinin söz dizimine göre kolayca entegre edebilen yetenekli biriyimdir. Bu yeteneğimi değerlendirmek istiyorum, bu nedenle bir B2B E-Ticaret sitesi yazmak istiyorum. Fakat şöyle bir sorun var ki CSS ve HTML konusunda hiçbir şey bilmiyorum, bilsem dahi beceremiyorum ve her defasında işi elime yüzüme bulaştırıyorum. Eğer bana gönüllü olarak yardımcı olabilecek biri varsa gerçekten çok iyi olur. Aksi durumda işim gerçekten zor. Sitenin neredeyse bütün teknik detaylarını düşündüm ve şu an tek sorunum tasarım. Örneğin siteye bağlanıldığı zaman ilk olarak '/' adresi yüklenecek. Ardından bu adreste kullanıcının IP adresi alınacak ve bu IP adresine göre kullanıcının lokasyonu tespit edilecek ve bu şekilde sayfanın hangi dilde açılacağı belirlenecek ve aynı zamanda saat dilimi ayarlamaları yapılacak. Bundan sonra elimizdeki bu bilgilere göre şablon (Template) yüklenecek. IP adresi ve kullanıcının lokasyonu ve saire bilgiler aynı zamanda yapılan işlemler kayıtlanırken (Logging) kullanılacak.

IP Spoofing olduğu durumda ne olacağına değinmedim çünkü bu işler Firewall üzerinden hallediliyor, yoksa bunu kod yazarak yapmaya çalışmak ciddi performans kaybına neden olur.

Eğer bana gönüllü olarak yardım edecek biri olursa çok memnun olurum.

Pyramid - B2B E-Ticaret sitesi

Sitenin adresi ve saire bilgiler site tamamlandığı zaman yayınlanacaktır.

2. Denf

Denf Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Umarım başlığı yanlış yere açmamışımdır. Ve şuna da değinmek istiyorum ki bu sitenin birçok dile destek vermesini istememin nedeni şirketler arası ticaretin dünya çapında yapılan bir iş olması. Site içinde herhangi bir reklam bulunmayacak.