Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

pyhton icin güzel bir program PyCharm Edu 2.0.1

Konu, 'Python / Zope' kısmında Ebilfez tarafından paylaşıldı.

1. Ebilfez

Ebilfez Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba arkadaslar,
    hizla büyüyen ve sürekli kendini yenileyen bilisim sektöründe ihtiyac duyulabilicek en kullanisli ve hizli dillerden biri olan Pyhton u ögrenmek isteyen arkadaslar icin Jetbrains firmasinin PyCharm Edu 2.0.1 programini önerebilirim... Program sayesinde uygulamali sekilde ögrenebiliyorsunuz. Tabi az biraz ingilizceye ihtiyaciniz olucaktir... Ayrica program ücretli sanirsam. Bazi Universitelerin anlasmasi sayesinde ögrenci mailinizle programi bir senelik lisans i ile birlikte indirebilirsiniz. Ayrica Firmanin diger programlarinida incelemenizi tafsiye ederim...

https://www.jetbrains.com/

Bol basarilar dilerim...

2. Meritokrasi

Meritokrasi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    sdfsdaf sdf sdfs
    JetBrains'ın bütün IDElerini kullanırım (PhpStrom, WebStrom -Node.js için kullanırım bunu-, RubyMine, İntellij İDEA Android), yavaşlıkları hariç hepsi de 10 numara 5 yıldız IDEler.
    Hele hele Android St.'nun bir grandle süresi var ki, mevsimler değişiyor. (Asus marka masaüstü pc, 32GB ram, İntel i7-4770, 3.40Ghz, 2GB Nvida kullanmama rağmen)

3. Ebilfez

Ebilfez Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Üstadım haklısınız . Android Programlamada ben android studio yu ve kendi android cihazimi kullandım birde birşey farkettim hdd mi ssd ye cevirdikden sonra program inanilmaz sekilde hizlandi. Onunda etkisi olabilir ssd mi kullanıyorsunuz ? Pyhton ve web devoloper icin ideal olduklarını düşünüyorum tabi bende bunu inanilmaz profesyonel ortamlarda kullanmadim henüz :) belki ozaman isteklerime cevap vermeyebilir

4. Meritokrasi

Meritokrasi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    sdfsdaf sdf sdfs
    AVD zaten belli başına bir sorun.
    IOS için app geliştirdiğim zaman X-Code'un mükemmel hız uyumunu hemen fark edebiliyorum.

AVD
    (Android Sanal Cihaz) için şu an yapacak bir şey yok, bu tamamen Google'ın sorunu, buna hiç bir İDE çare bulamaz.
    Bu sorunu ben de kendi fiziksel cihazımda (telefonumda) testler yaparak çözmüştüm, ama tabi tek bir sürüme bağlı kalıyorsunuz, sonra mecburen diğer sürümler için AVD kullanıyorsunuz.

5. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Yeteri kadar belleğiniz var fakat ssdniz yoksa ramdisk deneyebilirsiniz. SSD'den birkaç kat hızlı olacaktır.

AVD yerine de android x86'yı sanal makineye kurabilir ya da andyos kullanabilirsiniz. Tabi versiyon farklılıkları için bir işe yaramaz. AMD işlemciniz varsa ve Windows ortamında çalışıyorsunuz zorunluluk.