Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Protesto Ettiren Yazı!

Konu, 'Konu Dışı' kısmında opera tarafından paylaşıldı.

1. opera

opera Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Developer
    Merhaba Ceviz.net üyeleri ve sadece forumdan okuyucu olarak yararlanan izleyiciler:)
    Geçenlerde ara ara takip ettiğim bir bloga biraz öncede girdim....Blog sahibi arkadaşın güzel olduğunu düşündüğüm bir yazısını burda yayınlamak istedim. Yorumlarınızı bekliyorum...

Lanet olsun bu işletim sistemlerine.Bir kere bir kere bir kere daha laneet olsun!
    Bilgisayarın içinde olmayan kişiler bilgisayara bakıp bakıp ne alet ya derler ? Ne mucize birşey...Gerçektente öyle..
    AMa gelin görünkü bütün işletim sistemleri o kadar acizki!
    Onlarca,Yüzlerce aylık gelirleri bilmem kaç bin dolar olan sözde securityci abiler Milyon dolarlar harcanarak yapılan sistemin güvenliğini sağlamak için antiviruslere para vermemiz gerektiğini söylüyor!

Niye kardeşim?Ben gideyim 1500 ytl e bilgisayar alayım.Ne güzel oh be eski bilgisayar sürekli donuyordu hep virus bulaşıyordu , ayda 1 hatta 2 format atmak zorunda kalmaktan kurtuluruz 5-6 ay formatsız götürür bu yeni aldığım pc diye düşünürken! topu topu 3 satırdan oluşan ufak kod parçacıkları gelip 1500 ytl lik bilgisayarı al aşağı etsin!Bilgisayar açılmasın bir daha , açılsada donsun illa format at , teknik servise götür sürücüleri tanıt!tekrardan eski yedeklerini getirmeyle uğraş!

Soruyorum Kendime bu kadar securityci bir araya geliyor sözde işletim sistemi güvenliği sağlıyorlar ama bu ufak kodlarla uğraşmak için işletim sistemine entegre bir antivirus yazılımı yada bilgisayarın kendi arka belleğindeki dosyalara bir önlem getiremiyorlar!

Peki Neden? O kadar para verip bilgisayar alıyorsun illaki gidip antivirus yazılımımı alacağım!Almaya mecbur bırakıyorlar.
    Alıyorsun noluyor?Gene virus yükleniyor gene pc çöküyor...Gene teknik servislerle uğraş dur...

Lanet olsun size yav lanet olsun aldığınız maaşlara yazık!Onları yönettiğini düşünen kendinin ceo sanan yada bilgi işlem müdürü sananlara yazıklar olsun !

---------------------
    Bu lanet olsun yazı serisinin ilki 2nci yazıyıda yazcaam içimdekilerin bu kadarını boşalttım şimdilik!

Yazının orjinali ;
    http://etki-alani.blogspot.com/2008/07/lanet-olsun-bu-bilgisayarlara.html