Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

programı kısıtlama lisanslama

Konu, 'Visual Basic' kısmında RedGhost tarafından paylaşıldı.

1. RedGhost

RedGhost Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yaptığım programın dağıtımını yapmadan önce belli kısıtlamalar getirmek istiyorum. sonuçta o kadar uğraştım. kısıtlamalar kısmını hallederim de nasıl bir lisans koyabilirim. harddisk seri numarasını alabilsem ona göre bir algoritma ile birşey yapacağım ama hiç bir yerde bulamadım. başka ne tür yollar olabilir? bir numara üretip karşılığında keyi vermeyi düşündüm ama nerden kontrol edebilirim verdiğim key in doğru olup olmadığını bilmiyorum. access te olabilir tabi de accesin şifresini kırmak çok kolay. yardımınızı bekliyorum.

2. Konyali

Konyali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    program üretiminde en büyük sıkıntı budur bence harddisk nosu filan hikaye müşteri harddisk değiştirince nolcak setup programlarının çoğunun bu tür key üretme fonksiyonu var(setup factory 7 de var diğerlerini bilmiyorum) ama oda ne kadar sağlıklı olur bilemem tabi yaptığın programla ilgili eğer çok kıymetliyse farklı seçenekler kullan(dongle vs.) ama muhasebe programı filansa uğraşma zaten senin verdiğin keyi çözecek birisi asla çıkmaz:)

3. RedGhost

RedGhost Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çok büyük bir program değil. ama ne bileyim bir yerden alıp başka bir yerde çalışmasını da istemem :) sadece sürekli farklı bir key olabilsin başka birşey istemiyorum açıkçası. setup factory 7 de var derken ne demek istedin anlamadım açıkçası :utangac:

4. CodeMania

CodeMania Müslüm Yıldırım

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Programcı
    bunun için binlerce yol uretilebilir bence.
    mesela benim basit programlar için izlediğim yol şu öncelikle program ilk kez pc de çalıştığında kendine random bir sayı üretiyor(x basamaklı). bu anahtarın karşılığında bir lisans anahtarı istiyor eğer lisans anahtarı üretilen anahtarın karşılığını veriyorsa sorun yok ama 1 harf yada rakam yanlış ise çalışmıyor. bunu nasıl sağlayabiliriz hemen üç aşşa 5 yukarı anlatayım

örneğin üretilen anahtar 2945682143 (10 basamaklı tek aşamalı)
    en soldan değerleri almaya başla
    2 + 9 = 11
    11 için belirlediğimiz lisans değeri C olsun
    4 + 5 = 9
    9 için belirlediğimiz lisans değeri E olsun
    6 + 8 = 14
    14 için belirlediğimiz lisans değeri V olsun
    2 + 1 = 3
    3 için belirlediğimiz lisans değeri İ olsun
    4 + 3 = 7
    7 için belirlediğimiz lisans değeri Z olsun

evet bu değere (ilk üretilen anahtara) karşılık gelen değer CEVİZ olmalıdır eğer bu key doğru ise program çalışmaya devame decektir ama yanlış ise program çalışmayacaktır.

peki ilk anahtar ile lisans anahtarını nereye kaydediyoruz bunu programdan bağımsız oalrak reg edite yazdırmalısın sebebi şudur program kopyalanıp başka pc de çalıştırılmak istendiğinde ilk anahtar regeditte kayıtlı olmadığından doalyı yeniden ilk anahtar değeri random oluşturulacak ve lisans istenecek. bu şekilde istemediğin kişiler tarafından kullanılmasını önleyebilirsin. tabi basit bir algoritma üretme benim burada yazdığım sadece fikir vermek amaçlıdır bu kadar basit algoritmalar kullanmanızı önermem.

5. Konyali

Konyali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    setup factory 7 diye bi setup hazırlama programı var ve programda setup hazırlarkan istediğin sayıda key üretebiliosun yani 100 tane key oluştur diosun ve program random olarak 100 tane key oluşturuo ve setup çalışırken otomatik soruo verilen key bu 100 keyin içindeyse çalışıyor değilse çalışmıyor bu korsan dağıtım olayını koskaca microsoft bile çözemiyor bence çok fazla kasmayın:)

6. CodeMania

CodeMania Müslüm Yıldırım

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Programcı
    aslında illaki bir çözüm buşlunuyor key elbettiki kesin çözüm olmuyor daha kesin çözüm dongle.(makinaya takilip program calistirmaya izin veren bi parca usb flash disk gibi.)