Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Programdan Parmak izi almak

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında Fobus tarafından paylaşıldı.

1. Fobus

Fobus .

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ya bazı programlar programın kodu üzerinde oynama yapıldığını anlıyabliyor. bunu bi yerde okumustum. 2 gb lik bir veriden 128 Kb lik bir parmak izi çıkarılıyormuş ve 2 gb lik veri işindeki küçük değişikliklerde farkedilebiliyormuş. ben Düşündümde . Mesala Elimzide Şöyle bi metin var ABCDEFAB
    A=1000001
    B=1000010
    C=1000011
    D=1000100
    E=1000101

1. karakterin 1 biti 2 karakterin ikinicisi 3 üncünün üçüncüsü .... diye devam ediyoruz
    Sonuç=1000100 oluyo veriyi 8 de 1 oranında küçültüp parmak izi aldık. ama bi byte değişiklik olduğunda bunu anlama ihtimalimiz 16/1 oluyo (her halde öyle olasılık hesaplarını unuttum ama). kotu yanı sadece 8/1 ordanında düşürebiliyoruz veriyi.ikincisde Mesala 32 Bye lık bir bloğun (herhangi bir sayıda olabilir de olabilir) ascii değerleri toplamın 255 e göre modunu bir karakter olarak yazarız. oyldede almış oluruz parmak izini. ama asıl yolu bunlardan biri değildir her halde. bilgiziniz varsa benide bilgilerndirin .saygılar.

2. ASA

ASA Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Cobanlik, part time veterinerlik
    Senin icin onemli olan yol degil amacsa, "MD5 checksum" uzerine yapacagin bir arama seni gerekli bilgiye goturecektir.

:cool: