Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Primefaces Resim upload

Konu, 'Java / JSP / JSF' kısmında ebaeyup tarafından paylaşıldı.

1. ebaeyup

ebaeyup Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamlar;

Primeface ve JSF ye iki haftadır başldım. daha önce sürekli .Net c# ile çalıştım. şimdi bir java web projesinde bir resim yüklemem lazım. Ama o kadar zaman almasına çok şaşırarak sonunda da pes ederek buraya yazmaya karar verdim. yardımcı olursanız sevinirim.

Normal Kodda;
    ExternalContext extContext = FacesContext.getCurrentInstance().getExternalContext();
    File result = new File(extContext.getRealPath("\\resources\\resimler\\"));

resim ismini veritanına kaydetmek amaçlı elimde tutarak bu şekilde resmi Kaydetmeye çalışıyorum ama

--> java.io.FileNotFoundException: C:\Users\---\Documents\NetBeansProjects\ProjeIsmi\build\web\resources\resimler (Erişim engellendi)

hatası alıyorum. Asp.Net te Klasörünüzü direk web projesinin altında oluşturup oranın altına upload edebiliyorsunuz dosyalarınızı ama jsfde internete baktığım bütün örneklerde Proje klasörlerinin dışında bir directory seçilmiş. O şekildeki örnekler bende çalışıyor ama ilerisini düşünüyorum. yani bu projeyi Publish edip bi domaine attığımda ordaki verdiğim path(D:resimler gibi) işe yaramayacaktır doğal olarak.

Şimdiden teşekkürler..