Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Precompiled header hatası

Konu, 'C / C++' kısmında C.K.M tarafından paylaşıldı.

 1. C.K.M

  C.K.M Yeni Üye

  Kayıt:
  4 Ocak 2017
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  İzmir
  #include <cstdint> #include <string> #include <windows.h> #define X3_NOT_INITIALIZED -536805375 typedef int32_t(__stdcall *t_x3_Dispatch)(OUT void *Function, IN uint32_t Type); static t_x3_Dispatch o_x3_Dispatch = nullptr; void __stdcall DllMain() { // add here your code } __declspec(dllexport) int32_t __stdcall x3_1(void *FunctionAddress, uint32_t Type) { if (o_x3_Dispatch == nullptr) { std::string ModulePath; ModulePath.resize(MAX_PATH); if (!GetModuleFileNameA(NULL, const_cast<LPSTR>(ModulePath.data()), MAX_PATH)) { MessageBoxA(0, "GetModuleFileNameA failed!", "Error", 0); return X3_NOT_INITIALIZED; } std::string S4_Folder = ModulePath.substr(0, ModulePath.find_last_of("\\")); S4_Folder += "\\xigncode\\x3.dummy"; HMODULE hX3 = LoadLibraryA(S4_Folder.c_str()); if (hX3 == nullptr) { MessageBoxA(0, "LoadLibraryA failed!", "Error", 0); return X3_NOT_INITIALIZED; } o_x3_Dispatch = reinterpret_cast<t_x3_Dispatch>(GetProcAddress(hX3, reinterpret_cast<LPCSTR>(1))); if (o_x3_Dispatch == nullptr) { MessageBoxA(0, "GetProcAddress failed!", "Error", 0); return X3_NOT_INITIALIZED; } DllMain(); } return o_x3_Dispatch(FunctionAddress, Type); }
  [​IMG]

  Virtual'de c++ olarak dll olarak açtım yapıştırdım build dedim fakat yukarıda ki ssdeki hatayı verdi pek fazla anlamıyorum bu c++'dan zaten yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
   
 2. DeepSoMania

  DeepSoMania Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  14
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Meslek:
  Senior Developer
  Şehir:
  Münster
  Merhaba,

  sorduğun soruyu anlamaya çalışıyorum ama beceremedim. Ne tip bir proje açtın, hangi IDE'yi ve İşletim Sistemini kullanıyorsun, "dll olarak" açtım derken ne demek istedin.. ?? Ve son olarak; ne yapmaya çalışırken ne yaptın da bu hatayı aldın ?

  C/C++'da dll oluşturmanın farklı yolları da vardır. Projen hakkında bilgi vermesende, yapmaya çalıştığın şey hakkında bilgi verirsen sanırım diğer üye arkadaşlarım da olmak üzere yardımcı olabiliriz.

  Saygılarımla.
   
 3. evasion

  evasion Yeni Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2017
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Ankara
  sanırım stdafx.h headerından bir function kullanmışsın fakat programın başında include etmemişsin. #include <stdafx.h> eklersen düzelecektir.
   
 4. Furkan Onka Uğur

  Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

  Kayıt:
  12 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3,715
  Beğenilen Mesajlar:
  48
  Şehir:
  Ankara
  Proje precompiled header seçeneğiyle oluşturulmuş. stdafx.h başlık dosyasını include ederek ya da proje seçeneklerinden precompiled header seçeneğini iptal ederek çözebilirsiniz.

  Başlığı düzgün yazmaya özen gösterelim.