Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pop-up / Yönlendirme Sorunu (Windows CE 4.20)

Konu, 'Javascript' kısmında DenizOzlem tarafından paylaşıldı.

1. DenizOzlem

DenizOzlem Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba,

Hem el tarminalinden (Windows CE 4.20) hem de internet/intranet ortamında pc den ulaşılmak üzere bir yazılım hazırlandı ve ben de html arayüzü oluşturmaya çalışıyorum.

PC için zaten doğrudan sayfayı açıyorum, bir sorunum yok ama terminalde....

El terminalinin ekranı zaten küçük olduğundan maxsimum alan kullanmak istiyorlar, yani explorer sayfası gibi değil de program arayüzü görüntüsü isteniyor. (bilmem açıklayabildim mi :utangac:)

Aklıma çözüm olarak, kısayolu tıklayarak ulaştıkları 1. sayfayı scriptle kapatıp, yine scriptle pop-up olarak bizim istediğimiz gibi, yani toolbar, scrollbar, status gibi şeyleri gizleyerek 2. yani asıl sayfayı açtırmak...

Bunun için 2 adet html hazırladım. ilkinde aşağıdaki kod, ikincisinde ise benim giriş ekranım olacak (acilsusam.html) bu sayfadan ulaşacağım sayfalar _self olacağı için de hep o kurallı açılmış olan pop-up ın içinde devam edecek ve sorun olmayacak diye düşünüyordum....

kapanarak pop-up'ı çağıracak olan sayfamda aşşağıdaki kodu yazdım:

Kod:
    <html>
    <head>
    <title>Yönlendiriliyor</title>
    </head>
    <body>

<script language="javascript" type="text/javascript"> 
    setTimeout("window.open('acilsusam.html','_blank', 'scrollbars=auto, top=0, left=0, width=267, height=333, buttons=no, location=no, menubar=no, resizable=no, status=no, directories=no, toolbar=no')",0000)</script>

<script>setTimeout("window.close()",0000)</script>

</body>
    </html>

Yukarıdaki kod, windows xp de (güvenlik duvarından izin verdiğimde sorunsuz, izin vermezsem de kapatmak istiyor kapatıyım mı gibi bir soruya evet demek şartıyla) sayfa kapanıp pop up içinde tam da belirttiğim özzellik ve boyutta acilsusam.html i getiriyor. yani benim açımdan hiçbir sorun yok, doğru şekilde çalışıyor...

Buraya kadar herşey güzel ama 2 html i terminale aktardığımda ise, 1. sayfam tam da istediğim gibi kapanıp acilsusam.html i getiriyor. Getiriyor getirmesine ama....scrollbar=auto dışındaki tüm komutları ihmal ederek:(

Şimdi, eğer bulduğum çözüm size mantıklı geldiyse, bu anlattığım sorunu nasıl aşabilirim?
    Yok eğer "ya tamam da buna ne gerek var, .............. yapsana akıllım ;)" diyorsanız, ...............=??? :ginginn:

ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
    Deniz Özlem Danışman

2. DenizOzlem

DenizOzlem Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu arada, Windows CE hakkında hiç bilgim yok, heryerini kurcaladım ama malesef üzerindeki explorerın versiyon bilgisini bulamadım neresinden bakılıcak bilmiyorum :(

3. che

che Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    neden SCROLLING=NO denemiyorsun.

4. DenizOzlem

DenizOzlem Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çünkü asıl sorunum scrolla değil bazı sayfalarda ihtiyacım da olacak hatta... asıl önemli olan menülerden butonlardan status bardan kurtulmak... yani bir nevi full screen modeda çalıştırılmış explorer gibi düşünün, ama title bar kalsa olur, kapat ve minimize kalması daha bile işime gelir. (herşeyine no denmiş bir pop-up ekranı düşünün... tam da ekran çözünürlüğünüz boyunda olsun. bu size içerik için max. alan sağlamaz mı?)

Birkaç siteden, Windows CE içindeki explorerın IESample diye bir versyon olduğu ve pc de kullandığımızın hafifletilmişi bir ie olduğu bilgisini edindim. bunu full screen açtırabiliyormuşuz anladığım kadarıyla ama ingilizcem malesef "nasıl yapılıyor" kısmını anlamaya yetmedi ve türkçe bilgi de bulamadım :( Bulabilseydim sanırım bu da işimi çözerdi... bir program filan yüklemek gerekiyor galiba ama gerçekten anlayamadım :(

IE nin menülerinden vs kurtulup o ufacık ekranın nerdeyse tamamına yayılabilmemi sağlamak için aklına başka yöntem gelen var mı?

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,
    Deniz