Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

phpMyAdmin dump sorunu

Konu, 'Veritabanları' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aslında backuptada sorun var dumptada. Backup'taki sorun vbulletinin kendi backup sistemi ile yedekledigimde 54 MB phpMyAdmin ile bütün kutuları işaretlesemde 12 MB tutuyor. Bunu başka bir servere dump etmek istedigimde timeout oluyor daha önceki az yer tutan yedeklerden birini dump ettiğimde işlem tamamlanıyor ama veri tabanında hiçbir değişiklik olmuyor. phpMyAdmin ile dump olayını adım adım tarif edebilecek bir arkadaş var mı?

2. acemi

acemi Misafir

phpMyAdmin ile butun kutulari isaretleyince, olusan dosyanin 12 Mb olmasi normal cunku SQL komutlarini sorun cikartmayacak sekilde kisaltiyor ve olusan dosyayi sikistiriyor.

phpMyAdmin ile dump dosyayi import ederken nedense hep sorun cikiyor. Ben su ana kadar duzgun kullanamadim. Ayni komutlari, text box'a yazarsak calisiyor ama dump dosyayi verirsek calismiyor.

MySQL sunucuya console'dan kullanma imkanin varsa bu yontemi kullanmani tavsiye ederim.

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    54 Mb copy paste ile textboxa yapıştırılır mı?

4. acemi

acemi Misafir

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Şubat 2003
  5. acemi

acemi Misafir

Hepsini tek seferde yapmak zorunda degilsin, parca parca da ekleyebilirsin ama sunucuya telnet erisimin yok mu? genelde mysql olan butun sunucularda, telnet veya ssh erisimi oluyor. O sekilde cok daha rahat olur.

6. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Maalesef ne telnet ne de ssh erisimim var. Parca parca gönderdigimde sorun cikmaz dimi?

7. mkarabulut

mkarabulut Misafir

54 Mb parça parça için bile çok sanırım..

Düşünsenize 54 MB lık bir text dosya.. Uhhh...

Bence hostingcilerle konuşup başka bi yol bulmak daha iyi bi olur..

8. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Nasil bir yol?

9. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Şu an ki hosting firmasıyla görüşüp mysql data klasöründeki veritabanını klasör olarak FTP ile alabileceğin bi yere almaları...

Yüklenecek yerdeki hostingciler ile görüşüp yeni yere FTP ile klasorü atman ve onlarıda mysql/data klasörüne bu klasörü atmaları...

Bence en kolay yol bu... Aksi takdirde bi kaç 100 KB de bile sorun çıkaran PMA ile 54 MB'lik dosyayı yükleyemeyiz..

10. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    katılıyorum.
    Aslında Sunucu değişikliği veya backuplarında bu şekilde olması gayet mantıklı

11. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    php my admin'le dump alma sıkıntısını çok defâ yaşadığımdan (ki alt tarafı 6 MB bir databaseim var) şu anki hostingimde cpanel'in database dumplarını doğrudan download etmemi sağlayan yeri kullanıyorum. onu da evde doğrudan command prompttan mysql'e okutturuyorum (eh uydu mu bu kelime?) oluyor bitiyor. yoksa my admin'le table table almaya kalksam bile sıkıntı oluyor.

tabiî sen yeni server'a database'i upload ederken telnet filân lâzım. my admin'le hayatta olmaz bu iş. parça parça da çok zor oluyor ve hep içinde bir şüphe kalıyor.

en güzeli yukarıda teklif edilen ftp yöntemi olur herhalde. başka bir şey gelmiyor aklıma.

12. acemi

acemi Misafir

SQL komutlarinin yer aldigi text dosya, 1 MB'lik parcalara bolunup (ki bu kismi bir program otomatik olarak yapacak) sonra bunlari calistiran PHP sayfasi calistirilabilir.

Butun is, ufak bir kodlama ile otomatik yapilacak. Manuel olarak birsey yapmaya gerek yok.

Dosyayi ufak parcalara bolmenin sebebi, PHP sayfalarinin zaman asimindan dolayi islemi yarida kesmemesi...

13. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu durumda phpMyAdmin çokta süper bir program diyemiyecegim.

14. afacan8

afacan8 Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Mehmet Akif Ersoy Üni. Bilgi İşlem D.B. Web Teknol
    Bende tam mysql'de databaselerimizi (netteki) nasıl yedekleriz diye soracaktımki. Bu iç açıcı mesajlar denk geldi :aglama: ...

Şimdi accesdeki gibi mdb'leri download edebilme gibi felan bir şansımız yokmu? Yada orada bir yere copy'letme şansı? NE biçim iştir bu ya. Yada ne biçim bir eksik? SQL serverdemi mysql ile aynı mantıkta çalışıyor?

Benimki çok büyük dosyalar olmayacak 2000-3000 arası bir kayıt olur en fazla bunun için ne önerirsiniz?

(ASP ile bir dershane proğramı yapmıştık. Proğram hem dershanede vardı hemde nette. Normalde nete bağlanmadan dershanede kayıtlar ödemeler felan giriliyor. Akşam çıkarkende VB ile yazdığımız bir prg ile db'yi servere upload ediyorlardı. 3-4 dk sürüyordu ama çok basit bir işlemdi. Mysql böyle bişey yaptırmamız mümkünmü?
    Ne olur mümkün olsun yoksa kafamdaki projeler suya düşecek :aglama: )

(Mesaj Düzeltme)
    Googleda Mysql dump download diye arattım bir sürü tool çıktı şimdi onları deneyeceğim. Umarım başarılı bir tane bulabilirim. Bulursam haber ederim...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Mart 2003