Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

php ve apache

Konu, 'PHP' kısmında turker tarafından paylaşıldı.

1. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şu an php apacheye cgi olarak tanıtılmış durumda ve gerçek bir sunucuda çalışan script benim local sunucumda çalışmıyor. undefined varibale hatası veriyor. bende phpyi modul olarak yüklemeyi denedim başaramadım. ancak araştırdım ve bir kaç güncelleme indiriyorum.

Şimdi bu hata ben php yi modul olarak tanıtırsam düzelirmi? yada nasıl düzeltirim?Fikri olan?

Apache 2.0.39 + php4.2.2+win98se

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Böyle bir sorun bende yasamistim, ne upgradeler ne ini düzenlemeleri fayda etmemisti, en son xp yi üzerine kurdugumda hatalar kendiliginden düzelmisti.

Tabi bu bir öneri degil umarim arkadaslar yardimci olur.

3. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sorunu çözdüm. php.net adresindeki online manual bakın.install bölümünde, sayfanın en altında kulllanıcıların karşılaştığı sorunlar var. tabiki çözmleri de mevcut.

Kolay gelsin.

NOT: Mutlaka modul olarak kurun. acayip hızlanıyo php.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Ağustos 2002
  4. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    y aarkadaşlar. delirecem.win98se üzerine pws hariç hangi serverla php düzgün çalışıyor. varsa bilen söylesin yani.

5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    PWS ile gayet iyi çalışması lazım aslında. Xitami mi ne vardı tam hatırlamıyorum, onunlada çalışması lazım, epeydir uğraşmadım unutmuşum valla.

6. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya pws kursam kaç yüz mb gidecek o yüzden kurmak istemiyorum ama gözüm karardı biri çıksın desin ben kurdum adam akıllı çalışıyo. nete görderdiğim script makinemde de çalışıyo desin kuracam valla.söz. :hmmm:

7. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben kurmustum eskiden ayarları düzgün yaptığın sürece hatasız çalışıyor koca PWS niye çalışmasın ya :)

8. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Yok ya bildiğim kadarıyla 30-40 MB bi şeyler gidiyor,ama kurulum seçeneklerine bağlı ... tutup 60 MB'lık ASP dokumantasyonunu kurarsan tabii 100 MB eder...

Ayrıca PWS'nin sorunsuz çalıştığını ve yazdığım scriptlerin hem PWS de hem net te çalıştığını söyleyeyim :)

9. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    PHP ile PWS arasındaki buzları eritmenin yollarını Hakkı OCAL PHP kitapçıklarında çok güzel bir şekilde anlatıyor.Ben oradan yapmıştım ilk kitap zamanında falan.Ama şimdi apache kullanıyorum zaten PWS kullanmıyorum.

http://www.ocal.net/v3/Core.asp?bolum=Indir adresinden indirebilirsin kitapçıgı.İlk kitapcıkta var doğal olarak:D

Kolay Gelsin...

10. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya internetten script indiriyorum. makinemde çalışmıyor nete gönderiyorum çalışıyor. bende fitil oluyorum tabiki.