Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

PHP Tüm Fonksiyonları Listeleme

Konu, 'PHP' kısmında bestwow tarafından paylaşıldı.

1. bestwow

bestwow Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Php öğrenirken tüm fonksiyonları öğrenme yada akılda tutma gibi bir şansımız yok sanırım. Php de kullanabileceğimiz tüm fonksiyonları veren script buldum ancak php eski sürümde çalışıyor. php 7 de çalışmıyor. Çalışmasını sağlayabilir misiniz. Örnek sayfa: https://mustafaalniak.com/hazirfonksiyonlar.php

<?php
    foreach(get_loaded_extensions() as $x){
    echo "<font color='#FF0000'>".$x."</font><br />";
    echo "<ol>";
    $eklenti += 1;
    foreach(get_extension_funcs($x) as $a){
    echo "<li><a target='_blank' href='http://tr.php.net/manual/tr/function.".ereg_replace("_","-",$a).".php'>$a</a></li>";
    $sayi +=1;
    }
    echo "</ol><br />";
    }
    echo "<strong>".$eklenti." adet eklentide ".$sayi." adet fonksiyon mevcut...</strong>";
    ?>

bunu çalıştırınca şöyle hata veriyor.
    Core

1. Notice: Undefined variable: eklenti in C:\xampp\htdocs\fonksiyon_cek.php on line 5

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg_replace() in C:\xampp\htdocs\fonksiyon_cek.php:7 Stack trace: #0 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\fonksiyon_cek.php on line 7

2. Çarkçı

Çarkçı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Böyle bir ihtiyacınız varsa, PHP'nin sunduğu listeyi kullanabilirsiniz:

PHP: Function and Method listing - Manual

Yine de kendi fonksiyonunuzda ısrarcıysanız:

ereg_replace() yerine preg_replace() kullanmalısınız.

<?php satırından hemen sonra $eklenti = 0; ve $sayi = 0; tanımlarını da yaparsanız "Notice" uyarılarından da kurtulursunuz.

bestwow bunu beğendi.
  3. bestwow

bestwow Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Teşekkür ederim ilginiz için. başka konulardaki mesajlarınızı da gördüm. php de iyisiniz anladığım kadarıyla. ben de perl ü yarım bırakmıştım. şimdi php yi öğrenmeye başladım. bunun içinde takıldığım yerde soru sorabileceğim birine hep ihtiyaç duymuşumdur. Bu konuda sizden yardım alabilir miyim.

Ayrıca preg_raplace fonksiyonunu preg_replace("/_/","-",$a) şeklinde düzelttim oldu. Alt çizdiyi / / arasına almam lazımmış.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2018