Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Photoshop da yazı silme

Konu, 'Tasarım Atölyesi' kısmında þelale tarafından paylaşıldı.

1. þelale

þelale Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Photoshop`da bir resim üzerindeki yazıyı nasıl silebilirim. Sildiğim yeri resmin arka planı ile boyamam mümkün mü?

2. helen

helen Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafiker
    clone stamp tool (s) seç ve alt tuşuna basılı tutarak silmek istediğin yere yayın bir noktaya tıkla.daha sonra silmek istediğin yazının üzzerine gel ve bir daha tıkla.bunu bi dene takıldığın bi yer olursa cevaplamaa çalışırım.kolay gelsin

3. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Helen arkadaşımızın anlatdığına ek olarak bu şekilde de yapabilirsin..
    Ben bu iş için Lasso Tool u kullandım (Kısayol L) örnekte sileceğim alanı seçili hale getirdim ve daha sonrada Ctrl+Backspace ( Mac için Elma+Backspace)e bastığında yazı silinir fakat zeminle uyumluluk bozulur bunun içinde Clone Stamp Tool (Kısayol S) ile zemini kopyalayabilirsin.Bir problem olursa tekrar görüşmek üzre..

4. þelale

þelale Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Teşekkür

Yazıyı silmek kolay ama zeminin rengini ayarlarken biraz zorlanıyorum.ama zamanla alışırım herhalde:)Yardımlarınız için teşekkür ederim.

5. bebeto_tomas

bebeto_tomas Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yazdıklarınız çok işime yaradı çok teşekkürler peki sildiğimiz yazı yerine yazı yazmak istersek nasıl yapıcaz bu konudada bir yardım ederseniz sevinirim

6. o-z-a-n

o-z-a-n Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnsan Kaynakları & BT
    Solda Tools kutusunda, üzerinde T işareti bulunan type tool'u (yazım aracı) kullanarak yazabilirsiniz

7. mg1985

mg1985 Misafir

güzel bi soru güzel bi cevap ???

8. kubilay aka

kubilay aka Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    grafik tasarım
    yazıyı silip tonlamada zorlanıyosan photoshop bunu zaten yapıyo (7 ve üstü sürümleri)
    j tuşu en etkili çözüm artık stamp tarih oldu

9. yaso_19

yaso_19 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Developer
    yanlız arkadaşlar burda bir sorun var. mesela gif ve jpg resimlerinde sık sık karşılaşıyorum.
    diyelimki bir buton var .gif formatında üstünde index yazıyor. ben bunu değiştirip anasayfa yapıcam. clone stamp tool u kullanıyorum yazının üstünden geçiyorum, zeminde hiçbi fark olmadan işimi yapıyorum. zemin bomboş kalıyo.. sonrasında oraya text toolla tıklıyoruz, yazıyı yazıyoruz.. sonra bi bakıyoruz ki yazı etrafı seçilmiş gibi duruyor ve belgeyi kaydettiğinizde fln yazının çıkmadığını görüyorsunuz... bahsettiğimi kesinlikle birileri anlamıştır :) benim istediğim bu şekilde kilitli resim dosyalarının üstünde nasıl oynama yapabiliriz? clone stamp tool ile yazıyı sildikten sonra kendi yazımızı yazdığımızda yazı gözükmüyor, sanırım layerlar kilitli olduğu içindir :S
    varmı tavsiyeleriniz? umarım anlatabilmişimdir..

10. asinehri

asinehri Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yardım !

Ya arkadaşlar ben bir fotomu skoplamıştım altınada ismimi yazdım.şimdide onu geri silmek istiyorum ama yapamadım.dediklerinizide anlamadım.yardımcı olabilir misiniz ??

11. GkcNr

GkcNr Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    meraba arkadaşlar bişey sorucam bu hangi programda yapılıyor anlayamadım cevaplarmısınız? Hangi photoshop nerden indirebilirim..yardımcı olun

12. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Herhangi bir resim işleme programı ile yapılabilir.
    Photoshop'un 30 günlük deneme sürümünü http://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?product=photoshop adresinden indirebilirsiniz. Photoshop fiyatının fazla olduğunu düşünüyorsanız GIMP, Paint.NET vs. gibi uygulamaları deneyebilirsiniz.