Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Performans sorusu...

Konu, 'PHP' kısmında HunTER tarafından paylaşıldı.

1. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Bı chat scrıptı yazdım (en sonunda) ama performansından pek memnun degılım.. Yanı bılırsınız (yada benım bıldıgım kadarıyla) ornegın her 10sn de bır kendını refresh eder bu scrıptler ve mysql den kayıtları cekıp goruntuler.. uc bes kayıt muhım degıl ama her seferınde 50 kayıt ve 50 farklı oturum dusunuldugunde herhalde yerlerde surunur performans (hehalde cunku denemedım)..

Sımdı bunun onune nasıl gecebılırım? Bıldıgım kadarıyla serverda zend felan yok.. Ama ona benzer bır keşe alma olayını ben yapabılırmıyım? Yanı aklıma gelen goruntulenen kayıtları bır htm dosyası olarak kaydetmek ve lımıtler le en son goruntulenen kayıttan sonrakı kayıtları lıstelemek.. Bu cokmu sacma olur yada bu olası bı cozummudur? Yada nebılıyım ıste bu sorunun bı cozumu varmıdır?

Muhım deıl (beklesınler bıraz onlarda) ama yınede bı soruyum dedım..

2. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    :D
    Üstad benim sana tavsiyem bir text dosyasına geçir onu :)
    Ama unutma bi tip şeyleri java ile yapman senin için daha iyi olur :)
    Ayrıca http://www.irchelp.org/irchelp/rfc/ bu sayfa işini görecektir emin olabilirsin. Ah şu rfcler olmasaydı... :)

3. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Iste sımdı cıgerımden vurdun benı.. Ben ıngılızceden anlamamkı :(

Dokuman guzel ama oyle bakıyorum manasız manasız.. Acılen bıseyler yapıp ıngılızceyı ogrenmem gerek sanırsam.. :(

4. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    :) Ehehehe. Aslında benimde çok iyi değildir. Hani. :)

5. fatihhood

fatihhood Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer
    Ben senin yerinde olsam Flash ın dinamik text olayını kullanırım. Ne iğrenç refresh olayı yaşanır nede zorluk çıkartır.

6. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Konuyu bıraz acarmısın? Dinamik text den kastın ne?.. Mesela sonsuz bı donguye gırıp herseferınde degıskenlerı result.php gıbı scriptten load etmekmı? Yoksa Flash 4 ten sonra eklenen yenı bır ozellıkmı bu? Ben flashı en son 4. versıyonunda bırakmıstım cunku..

7. norda_krepusko

norda_krepusko Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bt
    oldum olasi irc deye bi protokol varken, irc denen protokol ile chat olayi kullanilmali derim ben...

8. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Ben yınede yavas gıdıp bı yerımı ıncıtmıyeyım.. Irc felan asar benı.. Elımde turkce bır kaynak olsa bılemem ama.. Neyse :) Zaten ıyılestırmeye yonelık bı soruydu benımkısı.. Pek muhım dııl.. Oturup irc ogrenmekte bı baska bahara kalsın artık :)

9. Mingitau

Mingitau Misafir

PHP ile yazılmış bir irc client görseydik keşke...

Sonsuz döngü olurmu bilmem ama ben şöle bişi düşündüm bu text için :

Text area bir clip içinde olur. Clipn her ikinci framinde text box ı yenileyen bi Action(ah eski nick ah...***) Script var diyelim. Her 15 sn de bir textbox ın yenilenmesini istiyorsak bu clip i 15 sn uzunluğunda yaparız olur biter....

Yai kodlamayla şey yok

Ama bende irc diye bir protokol varken onun kullanılmasını hatta bellekte paylaşılan noktalarla bir irc clientin yazılmasını tercih ederdim.(Uzaktan bakınca hoş geliyor insanı kimbilir ne kasar :D ya da kasmaz.)

Hadi kolay gelsin

***Bu kısmı okumasanızda olur. :p