Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Palm, PDA ve Klavye

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ömer tarafından paylaşıldı.

1. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar piyasada bazı ürünler var yaklaşık 200.000.000 civarında bunlardan sms atabiliyorsun mail okuyabiliyorsun tel defteri not defteri vs özellikleri var 8 mb de belleği var bu gibi bir ürün ha buldum tam özellikleri şöyle.
    Ürün adı: PDA-10B diye geçiyor
    İşletim sistemi: Penbex OS Markası: Aplux
    Boyut: 12.8x6.6x1.3 cm
    Ağırlık: 120 gr
    8 mb hafıza
    e-mail, sms, database, ajanda, çizim pedi, günlük takvim hesap makinesi, hesap yönetim yazılımı, PC ve notebook senkronize transfer
    Fiyatı: 176.882.000 TL
    Şimdi bu Palm ile PDA arasında bir fark varmı ikisi de aynı şeymi.
    Birde bu cihazlara cep telefonunda olduğu gibi (ericson da) chat board lar varya bunlar için olanıda varmı yani adam mail yazdığını düşünsene üç günde anca yazar kalemiyle bu gibi önereceğiniz ürünler varmı kullandınız mı siz hiç önerirmisiniz cevabınızı bekliyorum iyi günler.

2. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya bilen yokmu hiç

3. redial

redial Misafir

var, olmaz mi,
    ama uzak dur derim ben sana diek, ne hayllerle ipaq edinmistim kendime, ama sonra ogrendimki, hersey icin bi jacket almam gerekiyor, ornegin, simkart takip direk data hatti kullanmak icin bi tane, (200 kusur dolar)vs vs, bunu almassan kizilotesi olan bi tel alip kizilotesinden halledecen...

Neyse, ben cok ugrastim o aleti hayatimin bir parcasi yapmaya ama surekli yanimda tasiyabilecegim vazgecilmez bir alet olmadi,

Su anda ise evdeki internet baglantimi sagliyor, onune koydugun bir cep telefonunu kullanarak internete baglaniyor, sonra o baglantiyi evdeki aga dagitiyor, boylece standart bir surf icin tt ye fatura odemekten kurtariyor (aycell ne zamana kadar gecer bu gprs kiyagini bilemem tabiii)

Bu arada benim sikintilarimin kaynagi , uzerinde calisan os tu birazda (m$ nin bir oscugu calisiyor) eger noyle bir cihaz alacaksan, ve fonksiyonel olarak kullanmak istersen kesinlikle PalmOS barindiran bir cihaz al, o da olmassa yukselen deger olan symbianOS lu bir cihaz olsun. (Symbian OS acik bir os, bu nedenle kendi uygulamalarini gelistirebilmen sozkonusu)

Benim onerilerim bunlar,
    Haaa, eger paraniz varsa, Nokia 9210i communucatior mukkemmel bir cihaz, tek eksigi ise gprs desteklememesi, eger paraya kiyarsaniz, turkcellin hizlidatacell seysi ilen 28.800 e cikiyor ve gunduz 150.000/dk gece 75.000tl/dk yaziyor. (dedim ya, para sart ;)

4. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya ben birazda tel defteri ajanda not defteri vss için kullanacam bana uymazmı

5. redial

redial Misafir

inan bana, yaninda kucuk bir defter tasiaman, ve gerektiginde civardaki birine "pardon bi kaleminiz varmi" demen daha iyi,
    ama illa digital olsun diyosan git bitane siemens c45 al, istediklerimi yapiyo, teledon olarakta kullanılıyo, yetenek-fiyat-performans uclusune bakinca su anda inanilmaz avantajli bir makina...