Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

özgürpencere

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında as tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bir arkadasIm özgürpencere forumuna KayIt olmak istedi kaydI kabul olmadI. Nekadar özgür bir Forum olduguna siz karar verin.

ozgurpencere.com is unavailable

Whois Server Version 1.3

Domain names in the .com, .net, and .org domains can now be registered
    with many different competing registrars. Go to http://www.internic.net
    for detailed information.

Domain Name: OZGURPENCERE.COM
    Registrar: TUCOWS, INC.
    Whois Server: whois.opensrs.net

**Going to whois.opensrs.net for full record.**

[:sus:]

Bu kısım kişisel bilgiler içerdiği için sildim kusura bakmayın :1:

CrazyCat

[/:sus: ]

arkadasIn imzasI ; özgür olmadIklarI halde,kendileriniözgür sananlar kadar hic kimse tutsak olamaz .))))

2. Mariah

Mariah Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Oraya referansı olmayanlar pek alınmaz, çünkü üyelerin çoğu akademisyenlerdir. Ayrıca yazım çalışmasında bulunan üyeler tercih edilir, pekçok yazım aktivitesi düzenlenir çünkü... Arkadaşını kabul etmemelerinin başka bir nedeni yoktur...

3. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Oraya referansı olmayanlar pek alınmaz, çünkü üyelerin çoğu akademisyenlerdir, Forum girisinde böyle bir uyarI yok.Yoksa gizli kamaramI var? üye olacak kisiler diplomamI gösdterip giriyorlar?Kimlere özgürlükten bahsediyor? Belli bir kesimin özgürlügündenmi? oraya üye olmak isteyen arkadasIn egitim düzeyini nasIl kesfetmis de üyeligi rededildi?

4. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    verdiginiz sloganla bagdasmayan bir tutum sergiliyorsunuz. Dünyayı sevgi kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey... Siz o formun kapIcIsImIsInIz.)) Tüm formlarda 13 yasIndan büyüksen üye ol uyarIsI var. Siz kimsiniz?? Güzel sözler hayata gecirildigi zaman anlam kazanIr. Sizinki görece ézgürlük anlasIlan KapIsIna bir kilit vurun Kendi aranIzda kendi anlayIsInIzda özgürlükten bahsedip avunun.

özgür olmadIklarI halde,kendilerini özgür sananlar kadar hic kimse tutsak olamaz .))))

5. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Siz Nerde yasIyorsunuz? SinIrlarIn kalktIgI bir dünya istiyor genclik. insanlar Her konuda özgürlük istiyor. Siz nerede yasIyorsunuz?

6. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    as belki kizgin olabilirsin haklida olabilirsin ama sanirim Hilal'in direk bir baglantisi yok olayla. Mail yazarak gerekli sahislara belirt kizginligini ama lutfen birbirinizin kalbini kirmayin arkadaslar degermi?:(

7. Mariah

Mariah Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sevgili As, niye benimle bu şekilde konuşuyorsun ki? Ben sadece arkadaşına karşı kasti bir davranışta bulunulmadığını anlatmak istedim, ve bunu yaparken de kimseyi incitecek bir cümle kullandığımı sanmıyorum. Sen neden bana bu şekilde çıkışıyorsun? Senin özgürlük diyince anladığın şey nedir? Benim anladığım, özgürlüğümün karşımdaki insanın özgürlüğünün başladığı yerde bittiğidir. Orada bu sınırı bilmeyenlerden çok çektiler, bu yüzden de artık referansı olmayanları almıyorlar. Ben oranın kapıcısı değilim, ama birkaç ay orada yöneticilik yaptım, oraya duygusal bir bağla bağlıyım, bu yüzden de yanlış şekilde düşündüğünüzü söyleme ihtiyacı duydum... Bunun sloganıma ters düştüğünü sanmıyorum, beni hiç tanımıyorsun, hakkımda böyle yorumlar yapmamalısın... Hepimiz sınırların olmadığı bir dünya istiyoruz, bu ayrı, ama oraya referansı olmayanlar alınmıyor, bu da sadece bir tedbir o kadar... Konuya ve bana yaklaşımına üzüldüm doğrusu, ama sevgili Eylem’in söylediği gibi değmez, büyütmeye gerek yok...

8. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ama birkaç ay orada yöneticilik yaptım, oraya duygusal bir bağla bağlıyım,

Orada yöneticilik yaptIgInIz vede oraya duygusal bir bagla baglanmanIz o kisilerin yaptIgI bir yalnIsI savunmakmI yoksa karsI cIkmakmI gerek? Bence karsI cIkIp elestirmek gerek ya sizce savunmak körü kürüne.

9. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selam Eylem bense bu özgürpencere adInI tasIyan bu Forumu adiyla bagdasmadIgInI vurgulamak istemistim

özgür olmadIklarI halde,kendilerini özgür sananlar kadar hic kimse tutsak olamaz .))))

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ortada bir paradox olduğu kesin sevgili as ama bu kadarda kızma hele Mariah'a hiç kızma gerçekten tanısan eminim sende çok iyi dost olursun onunla sloganını yaşayan bir insandır.

Özgür Pencere'ye hiç uğramadım ama seninde dediğin gibi kapalı kapılar arkasında özgürlükte o kapılarla sınırlı oluyor, bunun çözümü referansla almak değil kurallara uymayanlara siteyi yasaklamak olabilir. Bu konuda sana katılıyorum bu benim düşüncem ama domain sahibi her konuda yetki sahibidir bu konuda.

Bu konuda az bilinen bir olay var. Siteler hukuken insanın evi gibidir, eğer kapısında yani giriş sayfasında girmek yasaktır yazıyorsa girilemez. Ya da üye olmayanlar giremez, referansı olmayanlar giremez yazıyorsa, nasıl bir insanın evine izinsiz girilmiyor sitelerde de aynı durum söz konusudur. Ama girişte herhangi bir üyelik, ve ya başka bir uyarı yazısı yoksa dilediğin şekilde girip dolaşabilirsin, kendi evin gibi rahat ol :)

Bu arada sitemizdeki bayan eleman sayısı artmaya başladı ne güzel + hepside webdesign ile ilgileniyor ki bu dahada güzel bence güçlerinizi birleştirin boşverin tartışmayı. ;)

11. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    HarikasIn Sahin Tesekkür ederim Ben yalnIzca adIyla bagdasmayan GirIsde hicbir UyarI olmayan Bu Forumu desifre etmek istedim ne ifade ettigimi anladIgIn icin Tesekkürler. Benim amacIm birileriyle sürtüsmek degildi. Madem bir avuc insan kapalI kapIlarIn arkasInda kendi ézgürlüklerini nasIl koruyacaklarInI tartIsIyorsa ozaman bu kisiler Forumun baslIgIna özel biryerdir Kendi tayit ettigimiz üyelerin dIsInda kimseyi kabul etmiyoruz diye belirtmeleri gerekirdi. O arkadasInda bu kisilerin yaptIgI yalnIsI görmezden gelerek savunmasI hos degildi.
    Tesekkürler Sahin sen yazInIn satIr aralarInda ne ifade ettigimi anladIgIn icin . O arkadasdanda bunu beklerdim

12. Mariah

Mariah Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sevgili As, satır aralarını anlamayan sensin asıl... O forumun girişinde uyarı var tabii ki, kayıt formu diğer snitz forumlardan farklı, özel olarak o forum için yapılmış. Ben bunu onayladığımı söylemedim hiç, benim de bir forumum var ve böyle bir uygulamaya gerek duymadım, duymuyorum... ama onlar duymuş, saygı göstermek gerek... Her üyeyi kabul etmemeleri onların özgürlük kavramını çiğnedikleri anlamına gelmez, konseptleri bu, ve farklı oldukları kayıt formlarından anlaşılıyor. Her forumun kendine has bir çizgisi var, bize ters gelse de kabul etmek durumundayız...

13. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sizin bu tür insanlara diyet borcunuz var diye....yapIlan tavrI görmezlikten gelip bu derece savunmanIza....Hayret ve ibretle izliyorum. Bir forumda AdMINLik verilmesi , kücük insanlar icin cok sey ifade ediyor.....

14. xXx

xXx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT
    hımm Karışık bir mevzu...

15. Mariah

Mariah Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sözlerine biraz dikkat et lütfen... Benim kendime ait bir sitem ve forumum var zaten... Yöneticilik olayı benim için o kadar önemli olsaydı bırakmazdım, bana kimse ayrıl demedi, bugün istesem yine orada yönetici olabilirim... "Küçük insan" diyerek kastettiğin gibi biri hiç olmadım, bu forumda beni tanıyan bir sürü insan var, onlara sor istersen... Ayrıca kimseye de diyet borcum yok, bir hizmet veriyorum ve karşılığını alıyorum... İşin duygusal boyutu ise senin anlayamayacağın bir şey sanırım, yoksa benimle bu şekilde konuşmazdın... Arkadaşın da senin gibiyse onu oraya almamakla iyi etmişler, akıllı insanın hali başka oluyor...

16. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar lütfen konuyu kapatmak zorunda bırakmayın bizi, şahsi meseleleri mail yoluyla halledin...

17. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Kimse kişisel sorunlarınızı okuyarak çok değerli zamanını ve dolayısıyla anlık özgürlüğünü kaybatmek zorunda değil.

18. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    @melani
    Mariah o forumun/sitenin kapıcısı veya değil, ama sende bunu yargılayacak kadar "Hakim", yada suçlu bulacak kadar "Savcı" değilsin.

#####
    Yazdıklarım kişisel değil, yazacaklarına karşı cevap verme hakkımı saklı tutuyorum..!
    #####

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Şubat 2003
  19. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Cok yakInda senin kim oldugunu vede ikinci yüzünü sergileyecegim bakalIm bu yönünüde tanIyorlarmI..OranIn bas sözcüsü senmisin????

20. as

as Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Cok yakInda senin kim oldugunu vede ikinci yüzünü sergileyecegim bakalIm bu yönünüde tanIyorlarmI..OranIn bas sözcüsü senmisin????

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.