Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Outlook, Norton ve ben...

Konu, 'Bilgi Güvenliği' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Norton 2002 yüklü iken viruslude olsa mailleri Outlook çekiyor ve quarantinaya alıyordu. Ama ne zaman 2003 ü kurdum Norton'un (İslami kurallara uygun şekilde Ansugo kardeş :)) viruslu mail varsa ne onu ne de diğer mailleri alamıyorum.

Sanırım bir ayar vardır bunu bulup yapabilirim eskisi gibi ama spam, virüslü mail vs gibi şeyler için neler yapıyorsunuz arkadaşlar? Block, black list nasıl en faydalı şekilde kullanılır ve outlookun diğer faydalı püf noktaları nelerdir?

Sevgiler...

2. ibrahimsalih

ibrahimsalih Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web tasarımcısı
    Outlook'ta güvenliği nasıl sağlamalıyız?

Aramada karşılaştım bu konuyla...

Outlook'ta viruslu mailleri açmadan uyaran bir sistem var mı? Varsa bu nasıl sağlanır?

Yardımlar için teşekkürler.

3. acemi

acemi Misafir

Niye outlook kullaniyorsunuz ki ..? Outlook'tan daha guvenilmez baska bir mail istemcisi yokken...

4. Mingitau

Mingitau Misafir

Şahin seni pine a terfiye ettirelim :D

5. ibrahimsalih

ibrahimsalih Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web tasarımcısı
    Outlook'u kısa bir süre kullandım, bu yüzden fazla kurcalama fırsatım olmadı. Fakat WebMail kullanmak istemeyen kişiler Outlook'u mail erişimindeki kolaylık sebebiyle tercih ederler. Bu kişilere güvenlik önerilerinizi alabilir miyiz?

6. Mingitau

Mingitau Misafir

Outlook tan başka bişeye terfi etmeleri :D

7. ibrahimsalih

ibrahimsalih Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web tasarımcısı
    Kullanıcılarımız klasik birer Windows kullanıcıları ise ve onlara değişik programları kullandırmada zorluk çekiyor isek...

Şimdi kullanmama dışındaki güvenlik önerilerinizi alalım.

8. redial

redial Misafir

Tum yamalari hotfix leri sp leri surekli guncel tutmak, ve akabinde dua etmek, sanirim baska bir yolu yok...
    Gerci yamalar sunlar bunlar derken sizin kullanicilar outlook u kullanmaya firsat bulamayabilirler ama dedim ya, yapacak bisiy yok...

Bu arada, izninizle sorabilirmiyim, kullanicilariniz ornegin bir pegasus kullanirken neden zorluk ceksinler? En nihayetinde butun posta istemcileri bir buton vasitasi ile ya da otomatik olarak sunucuyu kontrol edip, gelen mailleri ilgili klasorlere koyarlar, hepsinin birbirine cok benzeyen mail duzenleme arabirimleri vardir, Tamam, konumuz cad-cam olsa, ya da grafik dizayn felan olsa kullanici aliskanliklarini gozonunde bulundurmak taiki mantikli ama, bir posta istemcisi icin bence bir kere daha dusunmek faydali olur, hele isin sonunda 100lerce ormu sunu bunu etkisiz hale getirmek varsa...

9. Mingitau

Mingitau Misafir

CAD CAM olsa?
    Yaf yapma adamlar programın yüzüne bakıyolar mı?(Yaptıklarını görmek hariç :D)

10. xXx

xXx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT
    Operanın posta istemcisini kullanıyorum outlook gibi ikidebir su kaynatmıyor:super:

11. acemi

acemi Misafir

Surekli guvenlik aciklarini takip etmek zorunda kalmak dusunuldugunde Outlook, kullanilmasi en zor mail istemcilerinden birisi...

Outlook'u birakin da, ne kullanirsaniz kullanin. Kesinlikle ondan iyidir.

12. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sen ne kullanıyorsun ustat?

13. ibrahimsalih

ibrahimsalih Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web tasarımcısı
    Evet şimdi önerilerinizi alalım.

14. redial

redial Misafir

windows gunlerinde pegasus kullanirdim...