Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

open source Security

Konu, 'Bilgi Güvenliği' kısmında Rapsodi tarafından paylaşıldı.

1. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    gecen ocal.net te bir tartisma sirasinda bazi arkadaslarimiz(mkarabulut):) opensource in guvenligi nasil saglaniyor birinin kodlar arasina trojan yerlestirmedigini nasil anlariz gibisinen endislerini belirtmisti,orda konuyu tekrar bolmemek icin burda cwevap veriyorum
    open source sistemlerinde sistem butunlugunu koruyan programlar vardir bunlardan en unlusu Tripwire dir yaptigi is kisaca saglam bir sistem kurduktan sonra,sistemin parmak izini aliyorsunuzu yani,sistemdeki heraseyin bit bit iziz aliniyor ve en kuucuk bit byte taki bir degisim program tarafindan algilaniyor seize ne oldugunu soyluyor ,bu ve bunun gibi bir cok ornek var open source sistemlerin guvenligini saglicak o yusden calisan arkadaslarimiz rahjat olsunlar:D

2. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Güzel bi şeye benziyor ...

Ama ben orada öyle bi şey demedim ya da hatırlamıyorum diyeyim, ne de olsa her dediğimi bit bit takip edemiyom ben ,ehe :D

Yok yaw ben orada open source kodların herkes tarafından bilindiği için secret source (Böyle mi diyoruz bunlara) koda göre daha hackable (Aha Türkçe yi katlettim) olabilme ihtimalini sormuştum...

Oradaki tartışmada konu sonradan veritabanı dağıtmaya kadar gittiği için haliyle herşey dağınık görünüyor olabilir,onun için bi yanlış anlama oldu heral
    Yoksa open source abimize laf etmek, yani haşa.. :D