Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okullar

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Düzgün tarafından paylaşıldı.

1. Düzgün

Düzgün Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selam arkadaşlar,
    Okulumuzda öğrencilerin eğitimini sağlayabilmeleri için gerekli olan teknik donanım ve maddi kaynak eksiklikleri var.
    bu nedenle eğitim kısmen aksamakta. Şirketlerin yada kuruluşların yardımıyla kullanmadıkları bilgisayarı bağış gibi yollarla teknik donanım sorununu nasıl çözebiliriz
    fikrinizi almak isterim

Teşekkürler.

2. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    bizim şirkette bilgisayarlar kıdem ve yetenek sırasına göre el değiştirir veya yenilenir...

kullanılmayan bilgisayar olduğu zaman o makina ancak dizgi işlerine yarar durumdadır iyi bir eğitim için yeterli olmadığı görüşündeyim bence bağışları üniversiteler yapmalı...

onlarda çok fazla kullanılamayan makina var

3. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Tabi üniversiteden üniversiteye değişir..
    Her üniversite fazladan makine yok, hatta bazıları bağışa muhtaç...

4. Mingitau

Mingitau Misafir

5. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    Belki biraz tuhaf gelecek ama MEB bünyesindeki okullarda yatan yeni makine sayısı 3-4 tane ünv. teyi komple ihya edicek sayıda :)

ben sadece 10 un üzerinde komple donanımlı PIII ve üstü makinelerden oluşan ve daha hiç kullanılmamış laboratuvar biliyorum :D

genelde meb çeşitli projeler kapsamında bu laboratuvarları okullara gönderiyor fakat okullardaki kaşarlanmış ve eski kafalı müdürler (ki bunların hepsi tv uzaktan kumandası haricinde hiçbir elektronik cihazı kullanmamış olmalarına rağmen müdür olabilmeleri için 240 ar saatlik bilgisayar kullanımı sertifikası sahibidirler ) bozulur diye hocalar dahil hiç kimseye laboratuvarı elletmiyorlar bilgisayarlar modeli geçene kadar tozlanıyor.
    :confused:

(Aslında MEB hakkında söylenecek bir iki güzel şey bulmak isterdim ama sanırım iyi birşey bulmak bütün günümü alır :D )

6. Mingitau

Mingitau Misafir

7. Chatinceviz

Chatinceviz Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Firmalardan bağış olarak alınan makinaların kullanılması imkansız gibi görünüyor ama bu eski makinalar satılarak yenileri alınabilir. bunu kapsamlı olarak araştırmak lazım, mesela her isteyen bağış toplayamaz bunun için bir dernek kurmaya ihtiyacınız varmı veya okulunuzun bu işlere alet edeceğiniz bir derneği varmı gibi.

kolay gelsin.

8. Mingitau

Mingitau Misafir

Bağış yapılıyorsa vergi olayıda işin içine giriyor tam olarak yapılan bağışın ne kadarın vergiden düşüldüğünü bilen var mı? Belki bu bir etken olabilir...