Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öğrendiklerimi Unutuyorum ?

Konu, 'Python / Zope' kısmında porchucka tarafından paylaşıldı.

1. porchucka

porchucka Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Meslek:
    Öğrencilik
    2 haftadır python dilini calışıyorum, izlemedim video okumadım makale kalmadı, uygulamalı calışıyorum kodlar kafam da kalıcılık yapmıyor. nasıl bir yöntem tarif edersiniz :(

2. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    2 haftada olmaz zaten. Ezberle gitmeyin bence. İşin sistemini öğrenin, ne tür fonksiyonlar vs. var onları ezberlemek yerine bilmeniz yeter ilk başlarda. Ben hala PHP'de birçok fonksiyonu tam hatırlamıyorum. İşime yaradığı zaman arama motoruna yazıp buluyorum doğrusunu. Önemli olan nerede hangi fonksiyonu kullanacağını bilmek. Zamanla en sık kullanılanlar akılda kalıyor zaten.

3. izmiralem

izmiralem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Meslek:
    Bilgisayar Teknik Servis Hizmt.
    Harbiden ufak tefek şeyler hakkında ezbere hiç bir gerek kalmıyor ki. Örneğin ben PHP ile çok uzun yıllar uğraşıyorum, yinede emin olamadığım fonksiyon isimleri oluyor girip Google'den bakıyorum. Yani genelde kopyala-yapıştır yapın ve bunda bir sorun olduğunu algılamayın bir çok kişi öyle yapıyor. Tabi sık kullanılan fonksiyonlar ve veritabanı bağlantısı sorgusu gibi sabit şeyler @dinlex arkadaşında dediği gibi zamanla kafanıza yerleşiyor.