Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öğrenci Gözüyle :)

Konu, 'Konu Dışı' kısmında con_simit tarafından paylaşıldı.

1. con_simit

con_simit Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ÖĞRENCİ GÖZÜYLE

Dört büyük kitabın adını yazınız.
    1- Ansiklopedi, 2- Sözlük, 3- Kolej sınav kitabı, 4- Kalın roman kitapları (Serpil-İlkokul 5)

İnsanları hayvanlardan ayıran temel özellikler nelerdir?
    İnsanların hayvanlardan çok derdi olması. (Buse- 7. Sınıf)

Zatürree hastalığı nasıl bulaşır?
    Duygusal yönden bulaşır. (Reyhan-Lise 1)

Trafik polisinin görevleri nelerdir?
    1- Rüşvet almak, 2- Ceza kesmek, 3- Travestileri kovalamak (Adem-6. Sınıf)

Asgari ücret nedir?
    Askerlik şubesinde verilen ücrettir. (Hasan- 8. Sınıf)

Enfeksiyon nedir?
    Hükümetin düşüremedigi fakat ters düşürdüğü bir hayat şeklidir. (Hüseyin-Lise 1)

Dünyanın yuvarlak olduğunu kim kanıtlamıştır?
    Allah kanıtlamıştır. (Sadık-6. Sınıf)

Ailede demokrasi nasıl olmalıdır?
    Ailede demokrasi, sen istediğin zaman anneni dövemezsin. Ya da evde istediğin için evi kırıp dökemezsin. Baba olunca olabilir. (Emel-6. Sınıf)

Avrupa'da reform hareketini kim başlattı?
    Riki Martin Luther. (Senol 7. Sınıf)

Ege Bölgesi neden girintili çıkıntılıdar?
    Türkiye'nin en kıvrak bölgesi olduğu için. (Halit-7. Sınıf)

Devletin kuruluş amacı nedir?
    Devlet bazı insanların hususi büyük işlerini yapmak için kurulmuştur. (Kübra-7. Sınıf)

"Muhalif Tebessüm" müellifi Mehmet Şeker Beyefendi'nin köşesinden iktibas edilmiştir.İnanmayan bakabilir:)

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hepsi süper;)

Dünyanın yuvarlak olduğunu kim kanıtlamıştır?
    Allah kanıtlamıştır. (Sadık-6. Sınıf)
    :D

3. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
  4. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bu kitabi okumustum sanırım ismi " Dikkat yazılı var" idi.

5. con_simit

con_simit Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  6. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu da bugünlerde çıkmış piyasaya :)

En büyüğü 10 yasinda olan bir grup çocuğa"Sence ask nedir?" diye sormuslar. Alinan cevaplar, internette hizla dolasiyor. Cevaplara bakinca anliyoruz ki, gerçekten çag atliyoruz.

Çocuklugumuzda bize "Ask nedir?" diye sorsalar ne cevap verirdik? Aramizdan cevap verebilen çikar miydi? Evet, belki kendi aramizda "Ask bir sudur iç iç kudur" türünden bir tekerleme yuvarlayip isin içinden çikardik ama asagidaki türden yargilara ulasacak verimiz olmadigi gibi, dile getirmeye de utanirdik galiba! Bu arada unutmadan cevaplarin yanindaki yorumlar da e-posta dünyayi dolasirken, isimsiz kahramanlarca eklenmis... iste cevaplar:

- Ask, sevgilimizle aramizda bi sürü kötü şey meydana gelmeden önce hissettigimiz seydir. :) ((((((((()

- Benim anneannem sirtindan hasta olmustu ve egilemedigi için ayak tirnaklarina oje süremiyordu, dedemin de parmaklari hasta olmasina ragmen anneannemin ayak tirnaklarina hep oje sürüyordu. Bence ask budur. (Evet yaaa. evet yaaa)

- Sizin adiniz size asik olan birinin agzindan daha degisik çikar, o size adinizi söyledigi zaman "benim ne güzel adim var" diye düsünürsünüz... (Hakikaten! Hiç böyle düşünmemiştim.)
    - Ask birlikte yemege gittigimiz zaman sevgilimizin kendi kizarmis patateslerini bizim tabagimiza koymasi ve bizim tabagimizdan hiçbir şey almamasidir.

- Ask, biri sizi ne kadar kirmis olsa da sirf o üzülür diye ona kötü birsey söylememektir. (Canimm yaa evet öööle, ama...)

- Ask çok yorgun oldugumuzda bizi gülümseten birseydir. (Daha nasil anlatlabilir ki?)

- Ask, annemiz babamiza kahve yaptigi zaman ona götürüp vermeden önce kendisinin bir yudum içmesi ve tadini çok güzel oldugunu kontrol etmesidir. (Bi de illa ki de paylasmaktir)

-Ask her zaman öpüsmektir... Öpüsmekten yoruldugunuz zaman bile hâlâ birlikte olmak ve çok konusmak istersiniz. Benim annemle babam da böyleler. (Amaaan Allahim!!!!!)

- Ask, sevgilimiz birsey söylüyorsa yilbasi hediyelerini açmayi bile bırakip onu dinlemektir.(simdi aglicam ama, bu da ikinci en güzel tarif)

- 'Senden nefret ediyorum' dedigimiz birine ilerde asik oluruz. (Hadiseyi çabuk kavramis :))

- Ask sarilmaktir... Ask öpüsmektir... Ask "hayir" demektir. (Bu da çabuk çözmüs :)))

- Ask sevgilimizin her seyini bildikten sonra bile onunla çok iyi arkadas olabilmektir. (Cidden aglicam.)

- Ask kocamiz çok terliyken ve kötü kokuyorken bile ona "Sen Bruce Willis'ten daha yakisiklisin" demektir. (Kesinlikleeeeeee)

- Ask, köpeginizi bütün gün evde yalniz biraksaniz bile eve döndügünüzde size kosup bütün suratinizi yalamasidir. (Yaa off hayir bu çok acimasizca ama :)))

- Ask, Sevgililer Günü kartlarinin üzerinde yazan seyleri sevgilimize soylemek ama baskalarina söylerken yakalanmamaktir. (eheheheheh seni gidi seni)

- Birine asiksaniz, kirpikleriniz hareket ettikçe gözlerinizin içinden yildizlar çikar. (Süper tespit)

- Eger asik degilseniz "seni seviyorum" demeyin, ama gerçekten asiksaniz hep "seni seviyorum" diyin, hem asiksaniz hem de "seni seviyorum" demiyorsaniz çok ayip. (Anlayan anlamistir bile... :)))