Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ocal.net kapandı!

Konu, 'Konu Dışı' kısmında ee++ tarafından paylaşıldı.

1. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ocal.Net Kapandı! İlgililere duyrulur. Ne desem bilemiyorum....

2. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    her iste bir hayir vardir diyecem ama...
    Hakkı Hocam daha iyi bilir
    ilgililerine kucuk NOT:Uzun zamandir kıskacşnda oldugum konuydu ,bugun de hesaplastim kendimle bu durumda daha fazla yurutemeyecegimi anladim,bu da benim bu isimle buraya attigim son mesaj olacak,yakin cevrem bilirler ocal.net'in kapanmasi ile alakasi yok sadece bugune gelmesi bir tevafuktur belkim.
    Sonuc:Bir degisim donemine girdim kazanabilirsem ne ala kaybedersem ,arkamda biraktigim bir sey yok,
    Hepimizin yolu acik olsun ,Sahin abiden ufak bir ricam,kullanici adimi falan iptal edebilirse seviniirim,bundan sonrada bu nick ile herhangi bir baglantim olmaycaktir ilgili sahislara duyurulur
    sonuna kadar susmak dilegi ile:sus: :sus: :sus:

3. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Raps napıyon yav?....

4. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Akşam akşam üzüldüm...

Kolay Gelsin...

5. norda_krepusko

norda_krepusko Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bt
    acaba diyom, rica edilse, ocal.net in forumu, bi baska siteden nostalji anlaminda yayinlanamaz mi ?

dumpini alsalar, falan ...

6. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Olmadı ama yaa...

7. Ali Sarý

Ali Sarý Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu yaprak dökümü pek hayra alamet değil ya...

8. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Nostalji ve buna ek olarak o kadarrr bilgi...
    Bence kesinlikle yayınlanır gibime geliyor.Az-buz bir kaynak değildi...

Kolay Gelsin...

9. ibrahimsalih

ibrahimsalih Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web tasarımcısı
    Selamlar

ocal.net kapandı...

Hakkı Öcal'a BT'ye olan katkılarından dolayı bir teşekkür borcumuz vardır herhalde, ne dersiniz?

http://www.ocal.net/son.htm

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ne ismini ne cismini hiç bir şeyini silemem Rapsodi kardeşim. En azından bir süre read-only takılırsın, kendini iyi hissettiğin andada görevinin başına dönersin.

Bizim bize ihtiyacımız var. Eğer Hakkı Hocam görevini tamaladığına inanıyorsa, bu onun bileceği iştir saygı duyarım ve bu konuda tek kelime söyleyemem.

Ama sana söylerim, ya da hakana, mustafaya rediale, kerpuskoya, yemreye vs vs... Bizim daha çok işimiz var. Böyle bırakıp gitmekle olmaz. Yazdığın iki üç yazıdan faydalanan yüzlerce insan oluyor bir kaç yazı daha yazsan ne kaybedersin? Ne kazandırırsın? Ne kazanırsın? Bunların hesabını yapalım.

Belki bir gün bizde "Ömrünü tamamlayan oluşumlar ne olur?" sorusunu soracağız ama bu çoookkkk uzun bir zaman sonra olacak. Ben daha yolun başında görüyorum kendimizi.

Ve sana kendini iyi hissettirmek için ne gerekiyorsa yaparız hepimiz bunu biliyorsun.

Tekrar konuşuruz senle bu konuyu daha sonra.

Sevgilerimle...

11. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Nedeni niçini değil. Önemli olan sadece kapanmış olması kocaaa ocal.net'in.

Sanırım 3-4 sene öncesinden bir tanışıklığım vardır ve haklının hakkı haklıya dedikleri gibi Hakkı Hoca'nın hakkıda hakkı Hocaya.

Ve Hakkı Hoca'nın dedigi gibi "Burada, aranızda bilginin paylaşılarak çoğalacağına inanan ve BT’cilikte beni çoktaaan fersah fersah geride bırakmış kişiler var.

Bu oluşumu artık onlar sürdürecektir. Sürdürmelidirler."

Sürdüreceğiz tabiki bizde birgün "Ömrünü tamamlayan oluşumlar ne olur?" diyene kadar sürdüreceğiz ama bu zamanda çoookkkk uzun bir zaman sonra olacak emin olun.

Linkinde hocamın söylediği Düşünüyorum da.. Ocal.net'e bir şey olsa (Allah korusun) her halde güncel ve siyasal konulurda mutasyon.net'e BT konularında da ceviz.net'e yazardım. aklıma geldi. Her zaman kapılarımız sonuna kadar açık ama biz yinede ocal.net'in tekrar açılmasından yanayız.

Biz ocal.net'ten kırpılmış yıldızlardan biriyiz sadece. ve dileriz ocal.net Türk BT tarihindeki yerini yeniden alır.

Ama sonuçta karar hocamızın ve mutlaka kendince çok haklı sebepleri vardır ki kapatmıştır siteyi, canım sıkıldı cdleride taksicilere dağıtıp kapattım diyecek birisi değil ve kararınada saygılıyız.

Size herşey için Türk BT'sine katkılarınızdan dolayı çok ama çok teşekkür ederiz Hakkı Hocam.

Mesajımın bir veda mesajı gibi olmasının sebebi Hakkı Hoca'nın mesajının bir veda havasında olmasındandır. Ama eminim Hakkı Öcal hep buralarda bizlerle olacaktır.

12. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aslında benimde üzüldüğüm o kaynak. En azından read-only bırakılabilirdi. Türk internetinin en büyük kaynaklarından biriydi. Ya da biri vbulletin için import scriptini yazarsa seve seve buraya taşırım bütün siteyi.

Ersin hostumuz sağlam abi birşey olmaz ve gelen herkese kapımız açık. ;)

13. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yeni bir şey değil
    çekip gitmek
    bu yaşamdan

yaşamak da yeni değil kuşkusuz...............

14. con_simit

con_simit Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selam
    Biraz önce büyük bir çöküntü yaşadım: Malum kapanış yazısı...
    Web'le ilgili biri için ilginç bulunabilir ama, ben hergün yalnızca iki siteye uğrarım: Yahoo'daki mail hesabım ve Ocal.net forum. Bir şeyler arıyorsam, bir de google tabii ki. Şimdi ilk cümlemin abartı taşıyıp taşımadığını bir kez daha düşünün. Adamın internetteki hayatının site sayısında yarısı, geçirdiği zaman bazında ise tamamına yakını yok oluyor. Çökmez mi?

Bu siteyi arkadaşların imzalarında ve yazılarında görüp, şöyle bir bakmıştım. Ama üye olmaya üşenmiştim. Üşengeçlikten çok, malum serde muhafazakarlık var. Yediği yemekleri bile değiştirmeyen, yeni yemekler tatmayı bile düşünmeyen, dönüp dolaşıp aynı kitapları okuyan, hatta bazı gazetelerin beğendeği günlere ait nüshalarını dahi saklayıp tekrar okuyan biri için, yeni bir foruma üye olmanın ne kadar büyük bir atılım olacağına varın, siz karar verin.

Uzatmayalım: Geldim, inşallah hoşgelmişimdir.

Kolay gelsin.

Önemsiz not: Ocal.net'ten arkadaşlar, numaralandırılmamış satırlarıma şaşırabilir. Nedeni, daha ilk mesajımda "Hönk! Bu da ne yahu?" dedirtmeme ihtiyatımdır.

15. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hmmm bende arkhe nin başına taşmı düştü diye düşünmüştüm meğer ocal.net kapanmışşta ondan gelmiş:rolleyes:

16. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner

tabiki hosgeldin

17. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Bilmiyorum ben daha su an orendim haberi, kapanıs yazısını okudum direk.

Sanki kasabadaki son takılcagımız mekanda kapanmıs gibi hissetim. kendimi monitor basına cakip tum gece mesaj yazıp mesaj bekledigim bir cok arkadas edindigim yerdi ocal.net. En onemlisi paylasmayı ogrendigim yerdi ocal.net..

Canım cok sıkıldı simdi.. coook.

18. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    ocal.net kapanmış

Ceviz net ile beraber takip etdiğim ocal.net bu sabah girdiğimde kapanmıştı.Hakkı ÖCAL hocamız bir yazı ile bizlere veda etmiş.Çok şaşırdım ve şok oldum çok da üzüldüm.Kapanması çok kötü oldu.Bende kötü oldum tabii.İnşallah bir şekilde bir yerlerden yine yayın hayatına devam eder.

19. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Benim alacağım hostta belki bir ihtimal sub dns ile onun sitesini yayınlatmayı düşünüyorum en azından alan :)

Sonuçta o forumlarda neler var neler insanlar için çok yararlı...

20. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    evet çok yaralı bir site idi.Neden böyle bir karar aldı acaba Hakkı ÖCAL.
    Yararlı bir bilgi ortamı daha kapandı. :aglama: :aglama: :aglama: