Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nokia Vertu

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Eylem tarafından paylaşıldı.

1. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Dünyanın en pahalı cep telefonundan 7 adet satıldı...

Dünyanın en pahalı cep telefonu olduğu bildirilen Vertu'den şimdiye kadar sadece 7 adet satıldığı bildirildi.
    Telefonları alanlar arasında İngiliz film yıldızı Gwyneth Paltrow, Gucci tasarımcılarından Tom Ford, bazı Wall Street borsacıları ve Arap şeyhleri bulunuyor.
    New York'taki Barneys mağazasında satışa sunulan Vertu cep telefonlarının platin modeli 19 bin 450 dolar, 18 ayar altın modellerinin fiyatı ise 11 bin 350 dolar.
    Barneys yetkilileri, şimdiye kadar platin telefonlardan 2 tane, altın modellerden ise 5 tane satıldığını açıkladılar. 4900 dolara satılan çelik modellere ise kimse ilgi göstermedi.
    Vertu marka telefonlar Finlandiyalı cep telefonu devi Nokia tarafından İngiltere'de üretiliyor. El yapımı olan 227 gram ağırlığındaki telefonların ekranı kristal safir camla kaplı.
    Üzerinde 18 adet yakut taş bulunan telefonların sesinin ise ''Mozart'ın senfonileri kadar'' harika olduğu ifade edildi. Vertu satış sözcüsü Erin Hawker, ''telefonların, lükse meraklı ve her şeyin en iyisini isteyenler için üretildiğini'' belirtti.
    Tüm dünyada kullanılabilen Vertu telefonlarındaki özel tuş yardımıyla otel ve lokanta rezervasyonları yaptırmak, uçak bileti almak mümkün.

2. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    İnsanlar açlıktan ölürlerken Dünya da insanlar keyifleri zevkleri uğruna servetler harcıyorlar.Acaba insanlık için yararlı ne yapıyor bu insanlar. :confused:

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Angelina Jolie çok büyük yardımlar yapıyor, Bil Gates bir diğer topicte yazdığım gibi milyon dolarlar ayırıyor hayır işlerine ama yinede senin yaklaşımına katılıyorum ustat.

4. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
  5. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    bir baska bakis acisiyla kazaniyorsa istedigi gibi harcama hakki vardir, ama hem yardim ediyorhemde harciyorsa bu daha iyi:)

6. mosaicus

mosaicus Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    peyzaj mimarı/işsiz
    +1
    ben de alabildiklerinin ve alabileceklerinin müthiş bir reklam gibi gösterilmesine deli oluyorum...
    penelope cruz u afrikada o aç insanların arasında ayağında botlarla çamurlar içinde dolaşırken izlemiştim tv de, o minicik bebekleri kucağına alıp öpmüştü, işte insanlık bu dedim , keşke ben de zengin olsam diye geçirmiştim içimden...acayip bir sempati duydum kendisine...
    bir de acaba bu yapılan yardımlar duyurulmalı mı?kararsızım:confused:

7. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Herkezin kendine göre alacağı vereceği vardır.Asla para insana yetmez ne kadar paranız olursa o kadar harcayacağınız yer olur.Adamların o kadar parasi varki artik telefona bu kadar para yatırıyolar.insanarın günah ve sevaplarinin gizli olması gerektiğine inanıyorum.Kimse kimsenin ne yaptığını bilemez...

8. terstokat

terstokat Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Profisyonel Serseri. Tipim de musayıt!
    Telefonu gördüm, görünüşü harika. Ama bukadar da para verilmezki, bu makinaya, bence 7 kişi kazıkanmış. :) Dikkat! bir sonraki olmayın :)
    (kazanma harcama, yokluk varlık konusunda diyecem yok)