Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

NodeJS için başlangıç önerisi ve gerekenler nelerdir?

Konu, 'Javascript' kısmında n3pix tarafından paylaşıldı.

1. n3pix

n3pix Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selam dostlar, aranızda yeniyim umarım kaynaşıp anlaşabiliriz önceleri bu forumu isminden ötürü %98 laga luga, %1 bilişim, %1 saç olarak düşünüp 'orda kal Muhammed senin işin laga luga değil!' diyordum fakat bugün keşfettim burayı :) Her neyse konuya geçelim, ben gerçek zamanlı projeler geliştirmek istiyorum fakat araştırmalarıma göre NodeJS web socket üzerine mükellef bir geliştirme çatısıymış, fakat internette bu konu üzerine hiç örnekli anlatım görmedim. Ayrıca NodeJS öğrenmeden önce yapılması bilinmesi elenmesi gereken şeyler nelerdir? NodeJS için önereceğiniz güzel bir eğitim kaynağı var mı? Ayrıca sanırım NodeJS nin web sunucularında vesaire kullanımı normal Apache/PHP yazmaktan daha farklıymış ilk bir kuracakmışız sonra da class tanımlar gibi .js dosyaları yazacak ve onları projelerimizde gerekli yerlerde kullanacakmışız anladığım kadarıyla, eğer yanlış bilgi sahibi ise doğrusunu söyler misiniz ve ufak ufak örnekler ile yardımcı olur musunuz lütfen, zaman ayırıp yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum, araştırdım baktım ettim ama yetmedi.