Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Niye AB'ye giriyoruz?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında turker tarafından paylaşıldı.

1. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hakkaten niye uğraşıyoruz?
    yarın girsek en az 10-15 sene ne serbest dolaşım hakkı verecekler nede gümrükler kalkacak. aksine gümrük vergisi artacak.Bu arada ab'nin hatrına ülke biraz düzeltilmeye çalışılıyor.

Nedenini biri bana anlatsın. Belki yukarda söylediklerim bile doğru değildir ama ben öyle biliyorum.

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    AB'ne girmek çok ama çok faydalı olur Türkiye açısından. En azından ülke yarı yarıya boşalır. Ama bunun yanında ekonomi düzelir, paranın değeri pardon euronun değeri sabit kalır. Bugün 1 liraya alıyorsan ekmegi 5 yıl sonrada 1 liraya alırsın. İşkence ve gözaltı kayıpları azalır ya da hiç kalmaz inşallah. Ama hepsi aniden sihirli değnek değmiş gibi olmaz. Sadece belki euoro kullanımı ile piyasalar daha kararlı olur ve üretici malını avrupaya daha kolay pazarlar buda biraz istikrar getirir ülkeye.

Bence!
    ---------

3. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    yaf bosu bosuna hayal kurmayalım almayacaklar...

4. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İşte bildiğim kadarıyla öyle kolay kolay satamayacak. en az 10-15 sene diyorlar kotaların kalkması için.serbest dolaşımdan söz eden bile yok.zaten turkiyenin ekonomisi 10-15 sene idare edecek olsa problem olmaz.