Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Neler oldu bize

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ömer tarafından paylaşıldı.

1. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamalar
    2 gündür haberlerde bir hareketlenme sebebi ise okulların açılmasıyla imam hatip liselerinde başlatılan yasak 2 gündür izliyorum dediğim gibi izlerkende fıttırıyorum, çıldırıyorum, içimden etmedik küfür komuyorum, içlerinde okuma isteği olan genç kızlar onlara destek veren 60 yaşındaki nineler ve göz yaşı döken ana babalar bir yandan okula girmek için okul önünde seslerini duyurmak için eylem yapıyorlar ve birazdan üzerlerine çullanan polisleri görüyoruz ekranda bir yandan iteliyorlar bir yandan barbarca çekiştiriyor saygıdeğer polisimiz onun da az geldiği yerde çevik kuvvet denilen özel eğitimli anti başörtücüsü polis adı verilen cisimler beliriyor ve ellerine geçirdikleri başörtülü kızları polis minübüsü denilen araçlarına bindiriyorlar ama biraz o otobuse bindirilmeden öncelere değineceğim. kızlar okullarının dan ayrılmamak için kendilerini okullarının demir parmaklıklarına zencirle bağlamışlar ve bir müddet sonra elinde bir demir yığınıyla bir gaddar geliyor o zencirleri kesecekmiş haliyle başarılı oluyorlar tabiiki ve sonrası sarışın bir anti başörtücüsü kızlara öyle bir girişiyorki sanki babasını öldürmüş o kızlar tuttuğunu çekiyor suratı göreceksiniz dişleri adete drakula nın dişleri gibi galiba kan istiyor fazla geçmeden kızları yerde sürüklemeye başlıyorlar ve kızların elleri ayakları kanlar içinde bunlar fazla gözükmeyen kısımları daha düne kadar imam hatipler kapanamaz diyen siyasetciler brokratlar bu sefer yanlarında değiller bilmem neden neyse o arada bir anne kızı göz altına alındı diye fenalaşıyor yere yığılıyor ama aslında kızı göz altına alınmamış o arada kalabalığa doğru giden kızı yerde yatan yarı baygın kişinin annesi olduğunu farkediyor ve şok oluyor kızınıda gören anne çok seviniyor ve birbirlerine sarıyorlar az ilerde deri ceketli bir anti başörtücü daha var oda tuttuğu kızları bir oyana savuruyor bir buyana son anlıyor tutamayacağını bırakıyor ama tabbiki başkasına saldırıyor o anda ve yine yakınında başka bir anti başörtücü bir kızı kollarının arasına almış adeta taciz eden biri gibi arkasına geçmiş kucaklamış bırakmıyor birazdan 60 yaşındaki nine 3 torununa destek vermek için gittiği imam hatip lisesi önünde göz altına alınmak isteniyor kadıncağız öyle bir direniyorki inanamazsınız onu polis minübüsüne bindirmek için yaklaşık 6-7 kişi uğraşıyor abartmıyorum 6-7 kişi ve sonunda yalı kadıncağız arabaya bindiriliyor zorla ama onu arabaya almakla yetinmyen bir bayan anti başörtücü ona birde tokat atıyor evet 2 günde bunlar oldu evet zon 2 gün çok hızlıydı gerisini pazartesi tv ler veriyor saten ama kartel tv leri değil. ünüversitelerdede aynı durum söz konusu evet arkadaşlar biz böyle bir ülkede yaşıyoruz ne yazıkki bizim ülkemiz resmi dini İslamiyet ama islamı yaşamak yasak evet gerçektende yasak başörtüsü islamın getirdiği bir kural değilmi ama buna uymakda serbestsin o senin sorunun sana kalmış bişi yani ama bizde ne oluyor en azından İstanbul Üniversitesi rektörümü oluyor dekanımı oluyor ne bilmiyorum tam Kemak Alemdaroğlu'mu neydi bir tüzük değişikliği yaptı yahudi, ermeni vs.. dinlere bensup öğrencilere ve çalışanlara kutsal günlerinde isterlerse izin verilebilir ve ibadetlerini özgürce yapabilirler onlar için tüm kolaylıklar sağlansın dendi ama bu tüzükde Müslümanlar yoktur ne yazıkki bunu yapan bir ünüversite idarecisi ya düşünebiliyormusunuz Türkiye nin en büyük ünüversitesinde bunlar oluyor biz ne biçim bir idareye sahibiz ya anasını satıyım müslümana geçit yok yahudiye, ineğe tapana, ermeniye herşey serbest ben böyle bir Türkiye istemiyorum bumu bu salakların demokrasi anlayışı birde çıkıp bağırmazlarmı Demokrasi ye hakim bir devletiz idareyiz diye adama verem eder bunlar ya baş örtün varsa sakalaın varsa sen adam değilsin demeye getiriyorlar baş örtülüye okul yok, ehliyet yok, muayene yok, ama en çok vergiyide onlardan alırlar öyle değilmi bir kaçtene bilmem naptımın çocu çıkıyor ülkeyi satıyor anasını belliyor halkın onlara sen yok bilmem naptımın çocukları geliyorlar başörtüsüne karşı adeta soykırım yapıyorlar bumu Türk lük ya bumu dünyayı titreten Türk halkı ordan çıkıyor 3-4 tane zibidi ya işte başörtüsü irtacılıktır gericiliktir falandır filandır sen hangi akla hizmet ediyorsun diye soran yokki bunlara bunlar sedece Türkiye de kendilerigibi lerinin olmasını istiyorlar dün akşam Kanal7 de İskele Sancakda Din ve Siyaset konusu vardı yanlış hatırlamıyorsam Ruşen Çakırdı YTP dendi bi şey dedi Başörtüsü moderneleşmenin göstergesidir evet gherçekdende öyle her baş örtülsünü taliman üyesi olarak nitelendiriyorlardı hele geçen Posta gazetesimi neydi konuya siyaset bulaştırıyorsun demeyin hayır Akp lideri mitinginde gelen bayanların bir kısmı çarşaflı hanım efendilerdi gazete hemen manşete kondurmuş işte Erdoğan ın talibanlı seçmenleri diye işte bu gibi elinde basın yayın organı olan kişiler bu gibi olaylarla Müslümanları öcü olarak göstermektedir arkadaşlar artık buna son verilmeli ya insanımız kendi ülkesinde yabancı gibi tanıtılıyor buna bir son verilsin artık batı diye diye kıçı ayıranlar batının işine gelen yanlarını alıyorlar işine gelmeyen yanarını makaslıyorlar tüm gelişmiş ülkelerde baş örtüsü gibi bir sorun yok onu bırakın travestiler bile evlenirken bizim ülkemizin konuştuğu konularabakın bıktım artık ya elimden gelse onların hepsini kuru kaşık da boğarım bu pislikleri bu gibi bilmem ne bebelerini bilmem napacan diyecek söz bulamıyorum artık sinirlerim tepemde.
    arkadaşlar bazı hoş olmayan ve bazı ağır kelimeler kullandım kusura bakmayın bunlar artık iyice ipin ucunu kaçırdılar iyi günler.
    Saygılarımla.

2. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ayrıca bundan 2-3 yıl öncesinde İTÜ tıp fakültesinde konuşmak isteyen bş örtülü doktorlar nasıl engellenmişti hatırlarsınız.

3. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    tamamen haklısın.bunlara sebep olan ve bugün bile bu konuyu siyasi malzeme olarak gören muhterem şahıs erbakan denen adamın kulaklarını çınlatıyorum.bu şahıs uyuyan şerefsizleri uyandırarak bugünkü zulmün mimarı olmuştur.sessiz yapılması gereken DEVRİM i naralar atarak yapmaya çalıştığından şimdi insanlar bu duruma düştüler.sadece bu yüzden ona büyük nefret duyarım.hatta internethaber.com da onunla ilgili her habere yorum (hafiften küfür) yazarım ve erbakancılar tarafından saldırıya uğrarım.onların inadına antierbakan@mynet.com diye bir mail aldım kendime.

4. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bide antinihan@mynet.com adını alırsan çok ahenkli bi mail hesabın olurdu ama hiç bi zaman olamayacak:D

neyse bugünki içler acısı halimizin tek müsebbibi yok bu bir gerçek.sadece bi isimde takılmayalım..

5. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    ama bu olayın en büyük müsebibibi o kişidir bana göre.

6. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Nasılsanız öyle yönetilirsiniz :sus:

7. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ya bence sadece erbakanı suçlamayalım ha iyi işleride olmadı değil bunu inkar edemeyiz.

8. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    asla inkar etmem iyi şeyleri.ben sadece bu olay için öyle düşünüyorum.iyi şeyler yaptı da.mesela memura verdiği %110 zam,dış borcu azaltmak,borç almamak,şerefsizlerin arpasını kesmek gibi. ama küçük detaylar yüzünden hepsi uçtu gitti. en önemlisi din istismarı (ayak yıkatma,el öptürme gibi).ama neyse şimdi oyumuzu nereye vereceğimizi biliyoruz değil mi?

9. Miroglu

Miroglu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Ya bi adreste bana alsanız hani...Ya Bozo benim duygularıma bu kadar mı tercüman olur insan.Yani nickini görmesem ben yazmıştım herhalde bu yazdıklarını diyecektim +1
    Neyse bir Miroğluna ihtiyacın olacak zaten.Biliyorsun ben seni bi şekilde bulacaktım zaten:)

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yani helal olsun Ömer en azından bir kıta kısaltmışsın :D Az daha az dahaaa :p

11. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    okey abi.sana hemen bir avatar yapalım söyle cool tarafından.hatta nickinide değiştirebilirsin "miroğlu" diye:) :super:

12. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    hotmail.com
    yahoo.com
    mailcity.com
    postaci.com
    trmail.com

com da com
    :hiohahoha

şaka şaka

13. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Mustafa +1

Demokrası zulmun aracı dııldır.. Yada demokrası sadece zulum gordugumuzde aklımıza gelmemelıdır.. Soylemek ıstedıgım bu ulkede herkesın "ayrı bır" demokrası anlayısı var.. Oysakı demokrasının "tek bır" tanımı var..

Daha acık olmam gerekırse sol ıktıdar altında ezılen sagcılar ınılderken akıllarına kendı ıktıdarları altında ezdıklerı solcularıda getırmelıdır..

Ve bundan boyle kımsenın ezılmedıgı bır ıktıdar ıcın sagcılar ve solcular el ele vermelıdır..

Not: Bu satırları okuyan ve "solcular ulkeyı bolmek ıstıyorlardı onlara mustehakdı yapılanlar" dıyenlere lafım yok.. Cunku onlar zaten bugun yasananları yıne "tek taraflı" olarak ele alanlar.. Ve onlar anlamak ıstemıyolarkı kımsenın ulkeyı bolmek ıstedıgı felan yok.. Herkesın ıstedıgı "daha ıyı bır ıktıdar"..