Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ne yapmalı, ne yapmalı...

Konu, 'PHP' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Büyük bir proje yapmak istiyoruz arkadaşlar. Projenin büyüklüğü hiç önemli değil vbulletinden hatta phpmyadminden daha büyük ve güzel şeyler yapmak istiyoruz.

Ne yapalım? Bir portal yazılımı mı, bir forum mu, bir blog mu, bir MySQL yönetim aracı mı? Ne?

Herkesten bir fikir istiyoruz ve katkıda bulunacak herkesede projede yer verebiliriz. Ama ses getirecek bir şey yapalım.

2. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yapılacak projede iki şeye dikkat edilmeli. yapılacak "şey"e ihtiyaç olmalı ancak rakibi çok olmamalı. yani ben bir "şey" arıyorum ve aradığım "şey" var ama bu "şey" benim isteklerimi tam karşılamıyor ve olsa, daha iyisini hemen kullanacağım. gerçi bunu herkes biliyordur ama ben yinede söleyim dedim. ayrıca mysql için iyi bir yönetici olabilir ancak phpmyadmin gibi browser üzerinde değilde bir program(exe) olsa iyi olur

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    mysql front var dediğin gibi bir exe biz daha çok diğer tarz birşey yapmak istiyoruz.

4. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Canınız çok sıkılıyor heralde :) cevizMessenger yapcaz ya!.. :)

5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ama o exe türü bir program onuda yapacağız ama PHP ilede bir şeyler yapmak istiyoruz. :D Yapabilecekken yapalım zararı olmaz :)

6. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    olası fikirler :

* BlackIce Benzeri port kontrolü yapan ve blocklayıp log alabilen bi güvenlik yazılımı yapılabilir.

* LiveUpdate gibi siteden register olayı na alternatif proje yürütüp çözüm arayalım. Crack olmasın (mümkün mü :) )

* Getright gibi sitenin ciğerini söken yazılım geliştirelim

* *.ttf formatında datalar hazırlayan bi yazılım da yapabiliriz.

* swish gibi, sadece analog-sayısal 2D grafik efektlerini yapan bi yazılımda olabilir.

- yada benim gibi "vur dibine dünyanın" diyip herşeyi koyvererek, kendiliğinden kodların bir araya gelerek bişiler olmasını da bekleyebiliriz :D

daha fikir verirdim ama, sabah 0615 koğuş kalk var bizde :D ayrıca 1000 'da da sıkı bi toplantı !!!!

hadi fikirlerimi eleştirip yıkıp dökün arkadaşlar, aradan sıyrılan olursa onu yaparız :D :D

-je -jne

7. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    :D Bu siteyi sourge forge benzeri bir site yapalım.

bir mysql yönetim aracı yapalım iki çeşit versiyonu olsun biri browser tabanlı diğeri gui tabanlı.
    Gui tabanlılının linux versiyonuda olsun.