Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasrettin Hoca ya da Tansu Hoca

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Adamın birinin Nasrettin Hoca'dan alacağı varmış ve birgün kapısına dayanıp istemiş. Hocada
    -Hah demiş iyi hatırlattın bende onu söyleyecektim senin para hazır.
    Adam
    -Nasıl hazır hocam ver o zaman paramı demiş.
    Hoca
    -Bak diken tohumu alıp ektim şimdi baharda bunlar büyüyecek, yoldan geçen koyunların yünleri bunlara takılacak, bende onları toplayıp ip yapıp satıp senin paranı ödeyeceğim demiş.
    Adam başlamış gülmeye.
    Hocada
    -Seni hınzır seni hazır parayı görünce nasıl gülüyorsun demiş.

Az önce bir kanalda Ekonomi profosörü Tansu Hoca ve ekibi vardı onların konuşmalarını dinleyince nedense bu fıkra geldi aklıma.

Gene Türkiye'yi düzlüğe çıkaracaklarmış, gene enflasyonu %4'lere düşüreceklermiş. Nasıl yapacaklarmış? Çalışarakkkkk. Nasıl olacakmış daha çok çalışacakmışız, üretecekmişiz, onları ihraç edecekmişiz satıp gelirimizi artırıp borcumuzu ödeyip rahata erecekmişiz.

Valla hazır parayı görünce bir gülme tuttu beni sormayın. :D

Aklımda maziden kalan bir 5 Nisan, bir acı reçete, 2 anahtar, Parsadan, parsellenen Marmaris ve Yeniköy yalısı var ama bir türlüde aklımdan çıkmıyorrrr.

2. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    evet bende unutmadım o günleri dün gibiydi abi

sene 1900 çift sıfır günlerden salı aylardan ağustos yerde 3 metre kar var...

gülme sen bilmezsin baban çat pat dedenle ben gine bu nutukları dinliyorduk.....

3. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    aaaaaa:eek: bizim milletimiz unutkandır hafızası zayıftır derken bak sen şu işe :)

4. Miroglu

Miroglu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    yok canım bazı insanların hafızası kuvvetli olabiliyor!Bak işte unutulmamış bu da tezimi destekliyor zaten:) Ben o fıkralardan başka bir çok fıkra hatırlıyorum hatta ama...

5. Eylem

Eylem Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ögrenci & Webdesigner
    Sende yaz diokles unuttuklarimizi hatirlayalim. Mesela hangi fikrayi hatirliyorsun.

6. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamlar arkadaşlar ülke olarak zor bir dönemden geçtik ve hala geçiyoruz sizden ricam oy kullanırken daha dikkatli olalım hem oy kullanma şeklinde hata yapmayalım hemde oy verdiğimiz kişiyi bir daha düşünelim ben oy kullanamıyacam ama bir çoğumuz kullanacaz Türkiye sizin ellerinizden çıkacak oylarla düzelecek burada siyasi bir mesaj vermedim biri hani olurya saptırmasın.

7. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
    uyanıyozmu ne:eek: ,yoksa bu bir rüyamı :confused:

8. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

valla daha ziyade tutuşan uyanıyor... doğuştan uyanıklarda yok değil hani:p

9. Miroglu

Miroglu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Eylem hanım sizin fıkranız kadar cuk oturan bir fıkra olmasa da bana oldukça manidar gelen bir fıkra geldi aklıma işte böyle bir şey:
    Öyleyse sen homosun!

Bir gün Temel yolda arkadaşı İdris’e rastlar.İdris elinde bir felsefe kitabı okumaktadır.Temel merak ederek sorar: “ Ula İdris nedir o elindeki” İdris : “Felsefe kitabı sen anlamazsın!”der.Ama Temelin yoğun ısrarlarına daha fazla dayanamayınca anlatmaya karar verir. “Bak Temel der felsefenin ne olduğunu sana bir örnekle açıklayayım.Sizin evde akvaryum var mı der? Temel, evet var der.İdris: O zaman sen balıkları seviyorsun demektir öylemi? Temel: evet severim der.İdris: Balıkları seviyorsan hayvanları da seviyorsundur. Temel. Evet severim.İdris: Hayvanları seviyorsan insanları da seviyorsundur. Temel: Evet insanları da severim. İdris. İnsanları seviyorsan kadınları da seviyorsundur. Temel: Evet der?İdris: Öyleyse sen homo değilsin der.Temel evet ula nerden bildin... İdris: İşte felsefe bu kadar kolay bir şey der. Temel ben bu felsefeyi tuttum ver şu kitabı biraz da ben okuyayım der. Kitabı alır ve okuyarak giderken yolda Cemale rastlar Cemal: Ula temel nedir o elindeki der.Temel bu felsefe kitabıdır sen anlamazsın der.Anlarsın anlamazsın derken Temel anlatmaya karar verir.Bak sana felsefeyi bir örnekle açıklayayım: Sizin evde akvaryum var mı? İdris: hayır yok. Temel: Öyleyse sen homosun! der.

Evet eline siyaset kitabını alıp devlet yönetmeye kalkan bir çok siyasetçimiz de! Siyaseti en az Temel’ in felsefeyi anladığı kadar anlayan ve bilen insanlar!Bundan kimsenin kuşkusu yoktur herhalde! Bu ülkede Derviş gibi ithal ürünler ülkenin ihraç ürünlerinin başına getirildikten sonra ve çok iyi özümsediği siyaset kitabını da koltuğunun altına aldıktan sonra fazla yorum yapmaya da gerek olmasa gerek...Ha unutmadan konu Tansu ablamız olunca birden aklıma geliverdi.Tansu abla ve onun şu andaki istetmesi de(Bayar) zaten Amerika’dan ithal değil miydi? Yahu biz siyasetçiyi ithal ediyoruz da ihraç ettiğimiz bir siyasetçimiz henüz yok.Siyasette bile dış ticaret açığı verdiğimiz bir ülkenin ekonomisi dış ticaret açığı vermiş çok mu?!!!

10. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    evet amma hoş fıkralar varmış ben nasıl hatırlamadım ama bi sorun olmadan bence bu siyasi yazıları bıraksakta bilişime devammı etsek nedir anlamadım