Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Nasıl davranırsak öyle karşılık görürüz

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Hasan Yýlmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Hasan Yýlmaz

  Hasan Yýlmaz Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2002
  Mesajlar:
  33
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  **************************************************
  Küçük Tarık ve babası ormanda yürüyüş yapıyorlardı. Birden Tarık takılıp düşüp ve canı yanıp ‘Ahhhhh’ diye bağırdı. İlerideki bir dağdan ‘Ahhhhh’ diye bir ses duyup ve şaşırdı. Merak edip, ‘Sen kimsin?’ diye bağırdı. Aldığı cevap ‘Sen kimsin?’ oldu. Aldığı cevaba kızıp ‘Sen bir korkaksın’ diye tekrar bağırınca dağdan gelen ses ‘Sen bir korkaksın’ şeklinde oldu.

  Tarık babasına dönüp ‘Baba ne oluyor böyle?’ diye sorunca, ‘Oğlum’ demişti babası, “Dinle ve öğren!” Daha sonra da dağa dönüp ‘Sana hayranım’ diye bağırdı. Gelen cevap ‘Sana hayranım!’ oldu. Baba tekrar, ‘Sen muhteşemsin!’ diye haykırınca gelen cevap da aynıydı: ‘Sen muhteşemsin!’ Tarık çok şaşırmıştı, ama halen ne olduğunu anlayamamıştı.

  Babası devam etti: “İnsanlar buna ‘yankı’ derler; ama aslında bu ‘yaşam’dır evlat. Yaşam daima sana, senin diğer insanlara verdiklerini geri verir. Yaşam, yaptığımız davranışların aynasıdır. Daha fazla sevgi istediğin zaman daha çok sevmelisin! Daha fazla şefkat istediğinde, daha şefkatli olmalısın! Saygı istiyorsan insanlara daha çok saygı duymalısın. İnsanların sabırlı olmasını istiyorsan sen de daha sabırlı olmayı öğren. Yaşam bir tesadüf değil evlat, o yaptıklarımızın bize yansımasıdır...”
  *************************************************
  alıntı{Ailem Dergisi}
   
 2. sokrates

  sokrates Daimi Üye

  Kayıt:
  8 Temmuz 2002
  Mesajlar:
  537
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Web Programmer
  Şehir:
  istanbul
  tek kelimeyle :super: