Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MySQL'den XML dump

Konu, 'PHP' kısmında LoS.ToF tarafından paylaşıldı.

1. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Merhaba ben xml de çook çok yeniyim php de 6 ay kadar dır ilgileniyorum. :)

Bir arkadaş ile iki ayrı site acacağız fakat :confused: sorun şurada. İkimizde verilerimizi kendi veri tabanalarımızda tutacağız. Xml ile birbirimizin veri tabanından yararlanmayı düşünüyoruz ben yeni olduğum için bu konuda bilgi topluyorum.

Ben mysql de veriyi nasıl xml dosyasına aktarıcağım.
    Bir kullanıcı makale girdiğinde nasıl orada kalıcak filan falan :):confused:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Ağustos 2002
  2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    MySQL den veriyi XML olarak dump etme özelligi var mkarabulutun bu haftaki yazı konusu tam size göre. Sanırım Pazartesi hazır olur.

Konuyu yeni bir konu olarak açıyorum ok.

3. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Çok Teşşekürler.

4. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Selamlar...

mysql'in veritabanını dump etme özelliğinin olduğunu bilirsiniz. Eğer konut satırından mysql'e ulaşabilirseniz
    Kod:
    mysqldump --xml veritabani_adi > dump.xml
    size veritabanın xml formatında verir.

Ama phpmyadmin'in son sürümünü indirirsen,orada veritabanı dump seçeneklerine bir de xml formatında ver eklenmiştir.

Ama istediğin gibi veritabanına yeni bir kayıt eklendiğinde senkronize olarak aynı zamanda xml dosyasının güncellenmesi ile ilgili bir özellik bilmiyorum ,rastlamadım.

Galiba bu işi yapmak için sürekli xml dosyasını güncellemek gerekiyor.

Tabii bir de olayın xml verisini kullanma bölümü var, o da biraz programcıyı zorlayacak bi şeyler...

Çünkü yine henüz ben XML verisini doğrudan mysql'e atmayı sağlayan bir özellik bilmiyorum. Yine programcının kendi scriptini yazarak xml'yi paarse edip kullanacağı formata dönüştürmesi gerekiyor galiba. Mesela xml'yi okuyup mysql'e atan bir script gibi

(Not: Yeni bir yazı hazırlıyordum, mysqlden xml ye dump eden ve xml den mysql e dump eden php class ları üzerine çalışıyordum,basitçe bu işleri yapan class dosyaları yazıp bunları makale şeklinde açıklayacaktım, konu biraz uzun olduğundan henüz bitiremedim, özür dilerim.)

5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0