Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MS'ten garip hareket: .NET, Apache 2.0 desteklemeye başladı

Konu, 'Windows' kısmında RaiST tarafından paylaşıldı.

 1. RaiST

  RaiST Daimi Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2002
  Mesajlar:
  1,932
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  linuxrocker
  Şehir:
  krynn
  fazlamesaiden altıntı:

  Yazılım devi Microsoft, .NET yazılım geliştirme altyapısını, dünyada en çok kullanılan Web sunucusu Apache ile entegre etmeye hazırlanıyor.

  Covalent Technologies ile çalışan Microsoft, Apache 2.0 ile sunucu tarafında çalışan, nesneye yönelik programlama geliştirme platformu .NET'in önemli bir parçası olan ASP.NET'in artık uyumlu olduklarını belirtti.  San Diego'daki O'Reilly Açık Kaynak Kodlu Geliştiriciler Konferansında yapılan duyuruda Microsoft, web servislerinin önemini bir kez daha vurgulama fırsatı buldu. IIS'in en büyük rakibi olan Apache'yi desteklemesi garip karşılanan Microsoft, ASP.NET ve arkasındaki .NET teknolojilerinin geliştiriciler tarafından kullanılmasına IIS web sunucusunun pazar payından daha çok değer verdiğini belli etmiş oldu.

  Covalent, pazarlama başkan yardımcısı başkanı Jim Zemlin, "Bu son gelişme ASP.NET'e ne kadar önem verildiğini çok iyi gösteriyor," dedi.

  .NET Yazılım Geliştirme altyapısını yeni çıkacak .NET Server işletim sistemi ailesinde standart olarak sunan Microsoft'un bu manevrasının bilgi işlem dünyasını nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.


  http://www.internetnews.com/dev-news/article.php/1432171