Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MSN Messenger'da oturum açamıyorum

Konu, 'Windows' kısmında NikeFootball tarafından paylaşıldı.

1. NikeFootball

NikeFootball Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Akşam saat 19:00 dan beri messengerda oturum açamıyorum 3-4 tane msn adresim var hepsini denedim ama olmuyor , http://webmessenger.msn.com adresinden online olabiliyorum , sistemin ghost lanmış yedeği bulunduğu için 10 dakikada sistemi formatlayıp tekrar yükledim ama yine giremiyorum sorun neden kaynaklanıyor olabilir messenger haricinda internet ile herhangi bir problemim yok.

saygılar

2. Cihan Yakar

Cihan Yakar Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Aynı sorun benim başımada geldi. Hatta web messenger ı bırak windows messenger , miranda vs bile rahatlıkla bağlanabiliyor. Genellikle router ve ya proxy arkasında olduğunda bu durum kaynaklanıyor. Bağlantı ayarlarından bir proxy sunucusu girdiğinde bazen çözüm olabiliyor. Onun dışında sürekli onar onar diyerek de bağlanabiliyor.

3. BurnOUT

BurnOUT Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Deniz Taşımacılığı
    modem ayarlarınızı kontrol edin... geçen gün bir bilgisayarda başıma geldi..
    yahoo ve hotmail sayfalarına bile bağlanmıyor.. amadiğer sayfalarda bir problem yok.. ttnet'ten bir problem yok..
    zamanı gelmiş deyip yine format attım.. sorun devam ediyor..
    modem ayarlarını sıfırladıktan sonra düzedi..

4. pan

pan Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    service status sayfasına bakıp, msn ağında sorun olup olmadığını kontrol edin.eğer yoksa (yani siz login olamıyosanız) sorun muhtemelen kullandığınızdan bir eklentiden kaynaklı olabilir (tt, modem, firewall gibi sorunlar olmadıgını varsayıyorum).
    mesela benim cok basıma geliyodu bu, sorun messengerdiscovery eklentisinden dolayıymıs, cok ugrastırıyordu login olurken (genelde olmuyoduda), login olduktan sonrada mesaj alma/gonderme islemlerinde sorun cıkarıyordu.birkac gun sonra update cıktı, sorun halloldu.

5. NikeFootball

NikeFootball Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    herhangi bir eklentide kullanmıyorum sadece msn var başka birşey yok antivirüs programıda kullanmıyordum format atıp tekrar yükledim sonra avastı kurdum yine aynı sorun var modemi kaldırdım yükledim yine devam ediyor bu bölgede bazı yerlerdede msn e girilmiyor mirandadan konuştuğum arkadaşlarda öyle diyor neyse miranda kullanmaya devam , sorun gidene kadar.

6. NikeFootball

NikeFootball Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    7.5 te oturum açamayınca her yolu denedim , son olarak kaldırdım ve 7.1 versiyonunu kurdum bilgisayarımda varmış allahtan :) , neyse şuan girebildim sorun çözüldü.

7. MEHMET

MEHMET Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    Bende de aynı problem vardı. DNs adresini değüiştiridim sorun çözüldü
    Şuan ki kullandığım DNS adresi: 212.57.1.17

8. KИZ

KИZ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sorun düzelmiş ama ben yine de yazayım.

1. Sisteminin saat ve tarihinin doğruluğunun kontrol edilip denenmesi çözebilir.
    2. DNS olarak 212.57.1.18 ve 212.57.1.4 kullanmak çözebilir.

Ona da şükür 7.1 ile 7.5 arasında pek fark yok :)

9. Raskolnikov_

Raskolnikov_ Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İnternette de sorun var birkaç gündür..
    Net acayip yavaşlıyor..MSN açılmıyor,açılsa bile yazılanlar gitmiyor,yazılanlar gelmior..

10. 06berfin06

06berfin06 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar msn açamıyorum herşeyi yazıorum msn deki kişilerle ilgili sorun var diyo internetten girmeye çalıştım e postalara falan bakıyorum ama açılmıyo ne yapmalııym bilen lütfen yardım etsin

11. Paralos

Paralos Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    aynı sorun bendede olduydu.hatta bügün formattan sonra messenger plus eklentisini yükledim.
    tekrar silip yüklememe rahmen olmadı bide msn 8.1 indirdim tekrar olmadı sonra microsoft sitesine baktıgımda 2-3 dk bekleyip tekrar tekrar deneyin diodu. yaptım yaptım 4 de oldu : )

12. ugur

ugur Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    msnne kayıt olurken e posta adresi bir harfle başlamalıdır diyor anlamadım dogrusu saygılar