Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

mozilla da sık kullanılanları geri getirmek

Konu, 'Windows' kısmında roymax tarafından paylaşıldı.

1. roymax

roymax Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bilgisayarımdaki tarayıcım moziila. bugune kadar yaklasık 100e yakın siteyi eklemişim. şimdi bilgisayara format atacağım ama sık kullanılanlar(bookmark) da bulunan o siteleri formattan sonra nasıl otomatik olarak geri koyabilirim yada yüklerim. bunun işin en kısa yolu nasıl olabilir. şimdiden teşekkürler.

2. yesilvadi

yesilvadi Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    üst menüden "yer imleri" ni seç
    ordan "yer imlerini yönet" kısmına tıkla
    karşına yer imleri yönetim penceresi gelecek, sol arafta ağaç görünümü haline bütün kısayolların klasörleri görünür, oradan en tepedeki "Yer imleri" seçeneğinei seçip mavi renkli (etkin) yap

sonra dosya menüsüne gel "dışa aktar" seçeneğini tıkla karşına kaydetme dialoğu gelecek istediğin yere (örneğin bir diskete) kaydet.

sonra bilgisayarına format at

sonra moz firefoxu tekrar kurduğunda tekrar yer imleri-->yer imlerini yönet i seç

bu kez soldaki ağaçtan yer imleri yazan seçeneği komple sil yani geriye hiçbirşey kalmasın.
    sonra dosya menüsünden "içeri aktar" ı seç, karşına dosya seç diyaloğu gelecek, bu kez o kaydettiğin dosyayı (kaydettiğin yerden, disket vs) seç ve

tamam

biraz detaylı oldu, net olsun sorun çıkmasın istedim
    kolay gelsin

3. roymax

roymax Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    üstad cok tesekkürler ağzına sağlık gercekten işe yaradı beni cok buyuk bir dertten kurtardın Allah razı olsun

4. ndm

ndm Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Peki firefox sık kullanılanları hangi klasörde tutuyor (tabi bir klasörde tutuyorsa)

5. yesilvadi

yesilvadi Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    windowsta

C:\Program Files\Mozilla Firefox\defaults\profile

altında kullanıcı preofilleri tutulur ve her kullanıcı profiliin altında kendi bookmarks.html dosyası bulunur.

linuxta ise

/home/kullanıcı/.mozilla firefox/

altında bookmarks.html ismiyle bulabilirsiniz. duruma göre küçük farklılıklar olabilir.

6. gok_tengri

gok_tengri Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    firefox hakkında bayaa bilgiye sahipsin anlaşılan kardeş. iznin olursa sana bir sorum olacak. bikaç gün önce ben de firefoxu yükledim.bir sorunla karşılaştım. firefoxta herhangi bir siteye girip oradaki herhangi uzunluktaki herhangi yazıyı kopyala deyip bir word belgesine gelip yapıştır diyemiyorum çünkü word da fareye sağ tıkladığımda yapıştır yazısı silik çıkıyor,aktif değil,sank, hiçbişey kopyalanmamış gibi. Böyle bir sorunla karşılaştınmı ya da sorunun çözümü için faydalı olacak bişeyler söyleyebilir misin?

7. yesilvadi

yesilvadi Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    böyle bir sorun mozilla ya özel birşey değil. anladığım kadarıyla buna sebep olan bir javascript fonksiyonu. yani site sahibi site içeriğğini kopyalamasınlar diye bir script ile kopyalamaya engel olmaya çalışıyor. eğer böyleyse (ki bu değilse ortada çok daha garip şeyler dönüyordur) araçlar->seçenekler->içerik sekmesine gel. bu bölümde yanında bir onay kutusu bulunan "javascripti etkinleştir" ibaresinin yanındaki işareti kaldır(boşalt) bundan böyle hiçbir javascirpt önlemi işlemeyecektir. her türlü çalma çırpma eylemini gerçekleştirebilrsin (hani sağ tuşu kapatıyorlar ya). ama unutma işin bitince bunu tekrar etkinleştirmelisin. birçok site javascript kullanıyor ve js çalıştırmayan bir tarayıcıyı bazı siteler sevmez

8. ndm

ndm Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben şu anda firefoxdaki yer imlerini internet explorerın yer imleri ile birleştirmek istiyorum. Yani firefoxtaki yer imlerini "E:\Documents and Settings\Administrator\Favorites" klasörüne taşımam gerek. Bunun için bookmarks.html işe yaramıyor. Nasıl yapabilirim?