Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Monitor'um kapanip aciliyor devamli..

Konu, 'Donanım' kısmında ee++ tarafından paylaşıldı.

1. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamlar,

Bİr kac gundur, sanirim bir kac saat makina acik kalinca, monitorum kendi kendine kapanip aciliyor surekli.. Once bi kac 10 saniye ara ile oluyor bu, sonrada durmadan devamli.. Monitor'un markasi Hyundai DeluxScan S570. Su anda bu sorun yuzunden makinayi dogru durust kullanamadigimdan dolayi kapamak zorundayim. :(

Nedendir acaba?

Tesekkurler.

2. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    denetim msasından güç yönetimine girip monitörü kapat seçeneğini hiç bir zaman olarak ayarlamışsındır zaten. aklıma başka bişeyt gelirse söleyim

3. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Onunla ilgisi yok tabi ki.. Benim sorunum saniye basi gidip gidip gelmesi monitorun..

4. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    senin ekranın elektriğini kendi ayrı bir prizden alıyorsa sorunun kötü bence besleme devrelerinde sorun çıkıyor demektir...

50 $ dan aşağı tamiri olmaz onun için beslemeleri yakmadan açma kapamayı değiştir yok eğer ekran elektriğini bilgisayar kasasından
    alıyorsa ayrı bir prize taşı

5. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Elektrigi kasadan alıyor da, durup dururken neden oldu boyle bir sey simdi?

6. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    bence açma kapamaya baktır çünkü burası direkt beslemeyi yakar oda masraflı olur

7. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Tekrar ozetliyim:

-Markası Hyundai
    -2-3 gune kadar bir sorunum yoktu
    -Uzunca kullandigim bir gunun sonunda ekran kapanip acilmaya basladi, seyrek olarak
    -Bu, bu gune kadar devam etti
    -Alet 1-2 saat acik kalinca once bi kapaniyor ekran, aciliyor ve sonra bu giderek sıklaşarak devam ediyor ve artık kullanılmaz hale geliyor
    -Makineyi biraz kapatıp açınca bir süreliğine düzeliyor

Çok mu ısınıyor nedir anlamadım, Allah Allah.. Of.. :(

8. BoraN

BoraN .

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Ekran kartindan da olabilir dicem ama, o zaman monitorun uzerinde "sinyal alinamiyor" diye uyari yazisi yazar genelde.

Bence en iyisi prof. bir yardim al. Unutma: "Erken teshis hayat kurtarir" (erken mudahaleye olanak verdigi icin).

9. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu sorun Hyundai monitorlerde bir süre sonra genelde görünen bir sorun(muş).Elimden geldiğince tarif etmeye çalışayım:
    Monitorun tüpünün üzerinde tüpe orantılı ovallıga sahip tüpün üzerine yapışık duran plastik var.O plastikten bir parça çıkıyor ve monitorun ana levhasına gidiyor.O kablonun ulastıgı yerde 4 adet kondansator var.Onlar yanmış olması lazım sende de.Onları değiştittirirsen sorun büyük ihtimalle hallolacaktır.Bunun maliyeti bildiğim kadarıyla 10-15 milyon arası oluyor.Garantisi bittiyse herhangi bir elektronikçiye götür bence.Daha ucuza halledersin.Bu fiyat elektronikçi için geçerli.

Kolay Gelsin...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ekim 2002
  10. redial

redial Misafir

daewoo marka 4 adet monitorde pespese ayni sorun cikti, servisi, bunlarin cpu sundan kaynaklanan bir sorun oldugunu, driver'larini kurarsam sorunun duzelecegini bildirip geri yolladilar, bende bunun uzerine telefon edip, urunlerinin linux driver larini gondermelerini istedim, 1 ay oldu, arayan soran yok, bu yuzden dogru soyleyip soylemediklerinden emin degilim...

Ama istersen bir dene, belki calisir...

11. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Olayin yazilimdan tamamen bagimsiz olduguna eminim diyebilirim. Linux'ta da ayni sey oluyordu. Hatta bilgisayar kapali iken de (makina kapali ama ekran acikken).

Ben bir kere ekrani acip baktim Arkhe'nin dedigi seylere bakmak icin. Sonra sanirim ertesi gun bi ele elo muh arkadasim geldi misafir olarak. Onla da bi acip baktik, kapattik, Duzeldi! :) Bilmem nasil oldu ama duzeldi.. Cok rahatladim, umarim bir daha sorun cikmaz..

Tesekkurler.

12. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    kardeş monitorde sleep modu varmı onlarda olacak herhalde öle biliyorum onu kontrol et bi gidip gelme derken nasıl bir olay
    yada içini açıp entegrelere bi bak ısınma sorunu var aşırı derecede yada transistorlerde bi sorun var trafodada sorun olabilir (şimdi trafo ne dersin = trafo içindeki akımı bin volta çeviri ve monitore veri fazla acıklama yapmak istemedim ) bence teknik servise muraacat et yada hz olayına bir bak monitor 60 hz olması lazım

13. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Kurucu Ortak, Turkcell ,Vodafone, Avea 3.Party Sof
    :( ayni olay benimde basima geldi Monitor microVison 15 inc tamire verdim 1 aydir duruyor .OLay elektronik arızasi gibi sleepden kaynaklaniyor sanirim
    zira daha oncede bir kac kez yapmis kapatip actigimda sourun duzelmisti. sonradan surekli ayni hatayı yapmaya basladi ve acilmiyor. sadece uzerindeki iki adet led sellektor yapiyor ve hafifi cizirti tapiyor.Ama bu hale gelmeden evvel (veri) kablasunda kırılam olmus buna ragmen uzun zaman oyle kullanmistim.
    monitor 75 hertz 1024*800 rahat çalısıyordu.
    (Elektronikden anlarim biraz ama) iyice dagıtmak istemedigimden goturup mahalledeki tv tamircisine verdim ,artık Baskabir monitor kullaniyorum.
    Veri kablosu uzerinde entegre var.standart monitorlerden farkli biraz bu
    Black_Boys sence baska nerelerden kaynaklanabilir.?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Ocak 2003
  14. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Beyler Aynı Olay benimde başıma geliyor.
    Sizden
    İşletim sistemlerinizi.
    Eğer ki NT tabanlı ise Event Viewer da neler söylediğini
    Linux ise onda hangi hataları söylediğini rica edeceğim.

Aynı olay bendede olayor. Ekran kartını değiştirdim ama anlamadığım olay şu :

Ekran Kartı Görüntüyü çizemeyip kapanıyor : Win Xp Pro öle diyor.

Ayrıca Ekran Gidip geldiği zaman da Event Viewer da 'NV' başlığı altında :

GR SW Notify Error on 0000 3400000a 00000039 00000318 00eeeeee 00000002

------------------------

GR SW Notify Error on 0000 3400000a 00000039 00000318 00f9f9f9 00000002

------------------------

Parse Error on CMDCD 00000000 000019f8 00f9f9f9 00f9f9f8 00000000

-------------------------

ve bu hatalar 1 - 2 sn ye de bir gerçekleştiği bile oluyor. İşin garip tarafı bu hataları oyun içerisinde yapmıyor sadece Windows içerisindeyken çalışırken karşılaşıyorum. HomeSite 5 te kod yazarken hiç bir sorun yok ama Macromedia Dreamweaver MX te kod yazar veya tasarım yaparken çalışamıyorum ama Macromedia Dreamweaver Ultra dev de böyle bir sorun yok aynı şekilde Adobe PhotoShop 7.0 da da bazen çalışamayacak duruma geliyor.

Ekran kartımı değiştirdim Öyle denedim nafile. Bu olay ana kart ve işlemci değiştikten sonra görmeye başladım... Elimde ki SuSe ları kaybetmeseydim GNU/Linux'ta da deneme ihtimalım olacaktı.

Bir de Black_Boyss eğerki monitörün driver ı doğru yüklendiyse kaldıramayacağından fazlasını göstermez. Ben şu anda 1600*1200 ve 85Hz de kullanıyorum 60 - 85 arasında hangi yenileme oranında olursa olsun yapıyor...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Ocak 2003
  15. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Forum bana küsmüş mesajımı yukarı bile çıkarmıyor.

16. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bir de Black_Boyss eğerki monitörün driver ı doğru yüklendiyse kaldıramayacağından fazlasını göstermez. Ben şu anda 1600*1200 ve 85Hz de kullanıyorum 60 - 85 arasında hangi yenileme oranında olursa olsun yapıyor...

ben senin o hz dedigin olayla monitor yaktım dikkat :mad:

(IT) Amele® (si)
    soguk lehim abi soguk lehim baska bişey daha diyim üzerindeki transistorlerden birkaçı finli sogutma amaçlı bazıları degil fazla ısınan transistör var sogutma derim

hep bize derdiniz araştırın

:super:
    brn bi bakem neden olurmuş

17. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
  18. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    black im güzelim araştırın diyorum ama sizden bilgi toparlamaya çalışıyorum :) Anna işte :)

Ayrıca zaten monitörünün kaldıramayacağından fazlasını windows göstermez. Sen yanlış bir şeyler yapmışsındır belki.

19. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Hımmz. Oraları inceledim sanırım nvidia nın SIS ile bi sorunu var diyeceğim fakat aynı sorunu nforce kullanan birileri de yaşamış bu demektir ki o olaydan değil hadi diyelim XP den aynı xp cdsini başkası da kullanıyor demekki buda değil farklı programlarda sorun daha da sıklaşıyor demekki başka bir sorundan dikkatimi bu sorunların genelinin MX serisi kartlarda meydana gelmesi....

Biraz garip ben şu yeni sistemimi toplayınca böle bir sorun kalmayacak....

20. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ok kolay gelsin kanka:rolleyes:

------
    Ayrıca zaten monitörünün kaldıramayacağından fazlasını windows göstermez. Sen yanlış bir şeyler yapmışsındır belki.
    -----
    elimde odediginin şeyin hack programı vardı bir uyguladık yandı
    ve sildim hemen onu çünkü cok kötü bir program

yakma konuşuna gelince monitöre zarar veriyor

yenileme hızında zayıflama oluyor ve puffffff:cool:
    --------------------------------
    belirtmeme gerek yok herhaldededim ama belirtelim
    ben Teknikservis Teknikdestek
    Aklına gelecek hersey diyelim becerecegim kadarını halledecek bir elemanım????????????