Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mini bir test

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Karar verme - Mini Test
    Şimdi sizi ufak bir teste tabi tutacağız. korkmayın sakın çok zor bir test değil bu!

Siz Olsanız Ne Yapardınız?

Lütfen aşağıdaki hikayeyi, sanki kendiniz bir iş mülakatına giriyormuş gibi cevaplayın. Samimi olarak ne cevap verirdiniz?

Bir firmada yönetim, sordukları soruyu en uygun cevaplayan kişiyi işe alacaktı. Bu soruda doğru veya yanlış cevap diye bir şey yok, sadece her ferdin nasıl cevap verdiği önemli... Karanlık yağmurlu bir gece, yağmur yağıyor, fırtına var, gök gürlüyor ve siz sabaha karşı 2 saatlerinde yalnız ve ıssız bir yolda araba kullanıyorsunuz. Araba iki kişilik. Biraz ilerde otobüs durağında 3 kişi bekliyor. Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiğiniz kalp krizinden kurtarmış. İkinci kişi, çok yaşlı ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi. Üçüncüsü, hayatınızın rüyası, her zaman tanışmak için can attığınız birisi. Hava gittikçe kötüleşiyor ve arabanızda sadece bir kişiye yer var. Soru şu; Böyle bir durumda ne yapardınız? Soruyu iyice düşünün ve en iyi cevabı verin...(Cevabınızı iyice düşünüp, lütfen bir kağıda yazın)

Görüşmecilerden bazılarının cevabı şöyle olmuş: A. Hasta adamı en yakın hastaneye götürürdüm. B. Doktor daha önce hayatımı kurtardığına göre onu alırdım. C. Manen düşünürsem tabii ki hasta adamı alırdım fakat kendi geleceğim ve hayatım için, her zaman tanışmak istediğim hayatımın rüyasını alırdım.

Burada doğru veya yanlış cevap diye bir şey yok, sadece her bir kişinin durumu algılayışı ve ele alışı var. Bu görüşmede cevapların % 90'ı yaşlı adamı alırdım olmuş, olmuş ama sadece bir kişiyi işe almışlar. O kişinin cevabı da şöyleymiş,

“ Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim hayatımı kurtardığı gibi yaşlı kişiyi de hastaneye yetiştirip iyileştirebilir, böylece bende hayatımın insanıyla otobüs durağında baş başa kalıp onu tanıma fırsatı elde edebilirim.”

Bu cevapla o kişi hemen işe alınmış.

2. Sedat Atif

Sedat Atif Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öcü
    :super: :super: :super:

3. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    super xcevap:)

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Keşke cevabı yazmasaydım bizim cevaplarımız nasıl olurdu merak ettim :)

5. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
    :super: :super: :super:
    iyiki yazmissin cevabi :D
    hem iki kislik arabaya dort kisi sigar tr de en azindan ,hayatimin askini yanima alirdim,hastayla doktorda diger koltukta beraber otururlardi sonra onlari hastanede indirir ,bizde yolumuza devam ederdik:D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Ocak 2003
  6. Can

Can Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bende :)

7. edebali

edebali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim hayatımı kurtardığı gibi yaşlı kişiyi de hastaneye yetiştirip iyileştirebilir, böylece bende hayatımın insanıyla otobüs durağında baş başa kalıp onu tanıma fırsatı elde edebilirim.”

çok zekice bir cevap:super: :super: :super:

8. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    walla soruyu anlamakta baya işe yarıyor. Soruyu ölesine okudum keşke düzgüncene okusaydım ;)

9. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    valla herhalde ben olsam o anki mantığımla olsam doktora en yakın hasteneyi sorar ve hastayı alırdım ;)

O anki mantığım bu olurdu.

10. terstokat

terstokat Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Profisyonel Serseri. Tipim de musayıt!
    Yaşasaydım bu olayı, manitayı alıp basardım herhalde, ama burada okudumda, cevabı daha okumadan , yani bir soru olarak görüğüm için doğru cevabı verdim, "doktora arabayı verirdim... v.s...."
    Malesef, gerçek hayat ve testler arasında fark bu........

11. Highlander

Highlander Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Bende hastayı alırdım direk :)

12. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    :D

13. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    aynısını bende yapardım tam saglama yapmış olumlu yonlerde balime cevabı yazmasaydın yaw :D
    doktorla hastayı aynı anda birakmak iyi fikir kızla kalmakda iyi fikir olay burdan cevaplansa hehe
    :sus: