Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

metalik yazi

Konu, 'Tasarım Atölyesi' kısmında usta tarafından paylaşıldı.

1. usta

usta Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Metalik yazi yapimda yardim edermisiniz simdiden cok tesekkur ederim:)

2. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
  3. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Eye-Candy Plug-in'ini de deneyebilirsin. Çok kısa yoldan metal yazı efektleri yapılabiliyor.

4. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
  5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İlk olarak yapılacak işlem hangi zemin olursa olsun channels kısmına geçmek bu çok önemli metalik yazıda. Eğer demir tipi yada paslı bir şeyler yapılmak isteniyorsa anlatacağım işlemler bittikten sonra belli bir oranda (3-4 gibi) noise uygulamak iyi sonuçlar verir. Ben parlak crome türü bir metal istendiğini düşünerek anlatıyorum.

Dediğim gibi ilk iş channele geçip yeni bir kanal açıp yazıyı buraya yazmak ve seçili durumda olan bu kanalı copyleyerek bir kanal daha oluşturmak.

Oluşturduğumuz yazı bulunan ikinci kanaldada yazı seçili durumda olmalı burada Filter menusunden Gaussian Blur uygulayacağız. 4-5 arası bir değer işimizi görecektir çok verirsem çok daha iyi olur diye düşünülmemeli.

Şİmdi normal Layer ekranına döneceğiz. Ve burada yeni bir layer oluşturup siyah-beyaz renkler seçili iken seçili olan alana Gradient Tool uygulayacağız. Shift tuşuna basarsak daha düzgün bir gradient oluşur ama şartta değil.

Şimdi en önemli iki kısımdan birine geldi sıra Filter»Render»Lİghting Effect. BUradaki değerler resmi biraz kabartmamızı sağlayacak ve metale yakın bir görüntü elde edeceğiz. Style kısmı Default, Light Type spotlight olacak ama en önemlisi Texture channelde Alpha 1 kanalı seçili olmalı.

Diğer ayarlarla isterseniz oynayabilirsiniz ya da olduğu gibi kalsın.

İkinci en önemli olay ise buraya resmini koymayacağım ama aşağı yukarı "M" harfine benzer bir şekil oluşturulmalı Image»Adjustment»Curves ayarlarından.

Aslında burada işlem bitiyor.

Bunlar extra oluyor;
    Aşağıdaki resimdeki backgroundu vurguyu güçlendirdiği için Alper'in verdiği linkten aldım. Bu tip backgroundlar ya da pastel bacgroundlar ifadeyi daha güçlendiriyor. Resme verilen gölge ve ışık ayarlarıda daha canlı bir etki yaratır.

Eğer metale başka bir renk verilecek yada altın etkisi yaratılacaksa Image»Adjustment»Hue/Saturation değerleri ile oynanmalı.

Sevgiler...

6. hiPHop

hiPHop Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sağol Sahin! ;)