Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MDB -> MySQL

Konu, 'PHP' kısmında LEthaL tarafından paylaşıldı.

1. LEthaL

LEthaL Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    0grEnmEk :p
    evde .mdb ve mysql aktarılmış olarak telefon defterim mevcut bunu intetnete nasıl aktarabilirim? PHP ile ODBC Host veren firma yok, mysql verileri aktarıp server a kayıt da ettiremem değil mi? Verileri normal text dosyaya kaydetsem nette açmama izin vermezler nasıl olacak bu iş?

2. redial

redial Misafir

Sorun yeterince anlasilir degil...

Oncelikle verilerin mdb mi mysql de mi?
    Zira eger verilerin mdb de ise, once bunlari mysql e ya da en azindan bir text dosyasina aktaman gerekir...
    Eger verilerin mySQL de ise, PHP ile mySQL kullanabilmek icin ODBC 'ye ijtiyacin yok...
    PHP'nin mySQL destegini kullanarak cok daha hizli ve verimli calisabilirsin....

Ama soz konusu olan kisisel adres defterin ise, mySQL bu is icin cok gereksizdir...
    texxt bir dosya rahatlikla yeter ve artar...
    Acmama nette izin vermezler ile ne kastettigini anlamadim ama, php destekli bir hosting hizmetin var ise, bir text dosyayi okuyup yazacak izinlerinde var demektir...

sonuc olarak, sorununu daha ayrintili bir bicimde yazarsan, biz de olasiliklar yerine konuay odaklanip, daha kesin cozumler uretebiliriz...

3. Mingitau

Mingitau Misafir

hımm biraz arama ile bu forumda bi yerlerde Access -> MySQL ile ilgili bir konu bulacak ve arkadaşımız Kögüdey Meyden e nasıl bir program önerildiğini göreceksiniz. ;)

4. LEthaL

LEthaL Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    .mdb de tutuyordum kayıtlarımı. Sonra bunları mysql e aktardım. şimdi internette koyup her yerden erişmek istiyorum.
    Bunları mysql e aktarmak için bir yöntem arıyorum -Evde önce .mdb dosyasına bağlanıp tümünü aktardım mysql e ama internetten .mdb ye erişim nasıl olacak?-. tel.mdb yi nete upload edip bağlanmam için ODBC desteğinin olması gerekiyor. O da PHP + ODBC hostin demek. Buna bir türlü rastlayamadım. Galiba en iyisi dediğin gibi text dosyasına aktarıp ordan mysql e geçirmek kayıtları.
    Güvenlik açısından da en uygun yöntem mysql e aktarmak değil mi?

5. LEthaL

LEthaL Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    .mdb de tutuyordum kayıtlarımı. Sonra bunları mysql e aktardım. şimdi internette koyup her yerden erişmek istiyorum.
    Bunları mysql e aktarmak için bir yöntem arıyorum -Evde önce .mdb dosyasına bağlanıp tümünü aktardım mysql e ama internetten .mdb ye erişim nasıl olacak?-. tel.mdb yi nete upload edip bağlanmam için ODBC desteğinin olması gerekiyor. O da PHP + ODBC hostin demek. Buna bir türlü rastlayamadım. Galiba en iyisi dediğin gibi text dosyasına aktarıp ordan mysql e geçirmek kayıtları.
    Güvenlik açısından da en uygun yöntem mysql e aktarmak değil mi?

6. acemi

acemi Misafir

Verilerinin MySQL'e aldiysan, backup-restore yontemlerinden birini kullanarak, rahatlikla host'taki MySQL'e verilerini kopyalayabilirsin.

Ucretli host'lardan bahsediyorsan, binlerce host var, PHP + MS Access kullanmana imkan saglayan.

Guvenlik sebebiyle MySQL'e gecirmenin anlami yok. Dogru kullanildiginda hepsi guvenli, yanlis kullanildiginda hepsi guvensiz...

7. SsDecimaL

SsDecimaL Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Programcılığı
    Ben Bir Şey Sorabilirmiyim? :)

Tabii Benim Sorum Upload Olayından Biraz Farklı Benimkisi Refresh Edecek 1 Saatte bir yada 24 saatte bir

1- Istanbuldaki Bilgisayarda Access Veritabanı Bulunuyor.
    2- Izmirdeki Hosting Firmasıda Linux Server Kullanıyor Hadii Access ile Php Desteği Veriyor Diyelim Benim Nasıl Birşey Yapmam Lazımki Access Veritabanını Hostinge 12 saatte bir refresh edip hostinge postalayım.

Bu Soru Benim Çok Kafamı Kurcaladı Araştırmadığım Yer Kalmadı :)
    İşin içinden Çıkamadım Arkadaşlar Bana Yardımcı Olursanız Sevinirim...
    Şimdiden Teşekkürler... :(