Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Masaüstü

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Genelde dosyaları yerini unutmayayım kullanınca bir yere yerleştiririm nasıl olsa diye masaüstüne yerleştiririm. Sonra dosyalar tamamen masaüstünü kaplayınca yine masaüstünde bir klasör açar onun içine koyaraım hepsini. Sonra bu klasörlerle dolar masaüstü ve ben artık sinir olmaya başlarım bu olaya, tavsiyesi olan var mı bu konuda? :mad:

2. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Hepsini tekrar bi klasöre koy .. :)

3. BERK

BERK Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ----
    tavsiyesi olan varsa bende alayım bir tane;
    yemre bilir benim masaüstünü :)

4. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    evet BERK senin masaüstünde bir dosya arayacağıma samanlıkta iğne ararım daha iyi hem samanlığın daha romantik bir ortamı ve üzerine yazılmış şarkıları var...

:)

5. Miroglu

Miroglu Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Şahin kardeş masaüstün klasörlerle dolduğunda oklasörleri al masaüstü diye bir klasör aç onun içine at.Bu durumu hep bu minval üzere tekrarla.Ben faydasını görüyorum...

6. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Bu durumda ben su yolu izledim. Her yazılım ve dosylaarın uzantılarını tesbit edip bu uzantıların isimlerini tasiyan klasorler olusturdum. Butun bunları tek bir klasor icen attım sonra. Yani bir nevi katalo olusturdum yeni indiridiğim yada yazılımlarda olusturdugum dosyaları bu klasorler icine atiyorum yada save ediyorum.

Ayrocıca explorer dan baska bir dosya yoneticisi kullanmaktada yara var :) win commander gibi.

7. edebali

edebali Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    +1

8. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yahu benim de hic adetim degildi, son zamanlarda ben de yapmaya basladim bunu... :(

9. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    Bende genelde masaüstüne hiçbirşey koymazdım. ama artık dağıttım :D

yinede masaüstünü belli bir düzende tutuyorum. yardım dosyaları sağda (14 tane) kısayollar ve standart iconlar solda . acil bakılması gerekenlerde kedime yakın bi yerlerde. :)

onun dışında herşey belli bir düzene göre klasörlenmiş.

bir gün cesaretimi toplarsam masa üstünü tekrar gözden geçireceğim.

10. redial

redial Misafir

Bende masaustunde adim atacak yer kalmadiginda, birklasor acioyorum ve klasore ogunun tarihini isim olarak koyuyorum (12112002 gibi) sonra bu klasoru sag alt koseye koyuyorum, (eski masaustude bu klasorun icinde kalmis oluyor)
    Sanirim, bunun bir cozumu yok...
    Daha once bir kac kez kategorize edip, cd ye almayi dusunmedim degil bu icerigi, ama o kadr daginikki, ve o kadar mucizevi bir sekilde, aradigimi okadar rahat buluyorumki bu kalabalikta, yerlerini bir degistirsem bir daha bulamamaktan korkuyorum...

Bazi arkadaslarim vaar, masaustunde sadece kullandigi os un standart ikonlari var, baska bisiy yok...
    Nasil yaparlar anlamam...

11. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ya ben klasör klasör içine klasör klasör içine koya koya dosyaların hangi klasörün ne kadar derinde olduğunu unuttum. Sadece jpg, gif dosyaları için özel bir klasör var ama bazen bir html ile ilişkili olunca o da ortalıkta dolaşıyor ve ben gerçekten sıyırıyorum bir şey ararken. Bu işin bir çözümü olmalı. Crazy hocamın masaüstü Hilton'un lobisi kadar düzenli benimkinin yanında :p