Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mandrake Linux'da PHP

Konu, 'Linux' kısmında muharrem_tac tarafından paylaşıldı.

1. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Mandrake Linux 8.2 kullanıyorum ve PHP-MySQL ikilisini kurmayı başardım.Fakat zaten Mandrake CD'sinin içinde bulunan RPM'lerin biriyle değil birkaçıyla yapılıyor bu işlem.Tüm ayarların da otomatik olduğunu söyleyelim.Kısaca tarif etmek gerekirse üzerinde PHP ve MySQL yazan tüm RPM'leri kurmak gerekiyor.Tabii Webmin de işleri kolaylaştırıyor.
    Linux'a PHP-MySQL kurmak...Kulağa garip geliyor.Aslında Linux kurulumunda bunları kurmanın istenip istemediği sorulacak olsa daha iyi olur.Ama yine de Mandrakenin bunu böyle otomatikleştirmesi iyi olmuş.
    Zaten en iyi dağıtım ödülü aldılar.Bir kere daha tebrikler Mandrakesoft...

Bu vesile ile Linux'a PHP-MySQL ve PostgreSQL kurarken benden yardımlarını esirgemeyen Ali ABAKAN'a ve Ustam Ekrem KURTULUŞ'a teşekkür ederim.

2. LoS.ToF

LoS.ToF Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    PHP Developer
    Arkadaş istersen onları kaldır ve rpm değilde. Kaynaktan derle. Bence daha iyi olur.

3. redial

redial Misafir

Bu arada mandrake 8.2 de, kurulum esnasinda, kurulum tipi soruluyor, oradan server i secerek, yada , custom install u sectikten sonra, gelen ekrandan, ilgili sunuculari (ve istediginiz diger her seyi) secerek, tek tikla olayi cozebilirsiniz...

Mandrake nin rpm yonetimini yeri gelmisken bende kutlamak isterim bu arada...

4. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    Evet redial haklı olabilisin Mandrake'yi server'da hiç kurmadım.Windows ile ikisini aynı diske kurduğumdan sadece Mevcut disk bölümünü kullan seçeneğiyle kuruyorum.Yeni bir disk alınca ona da bakarım.