Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maillerdeki büyük sorun

Konu, 'Web Hosting' kısmında selch tarafından paylaşıldı.

1. selch

selch Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba,

maillerle ilgili enteresan bir sorunla uğraşıyorum. (linux / directadmin kullanıyorum)
    yeni bir mail hesabı açıyorum. Farklı bir serverda barınan mailden ona mail attığımda "550 user unknown" hatası veriyor ya da bazen "inbox full" hatası veriyor.
    Ne yaptıysam bu sorunu gideremedim.

bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

2. selch

selch Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çözüm için birçok şey denedim fakat hala durum aynı....

3. UfukArt

UfukArt Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Bilişim
    Değerli selch;
    Bu tür bir sorunla karşılaşmış biri sana yardımcı olabilir fakat belli ki kısa sürede cevap alamayacaksın.
    Dilersen hosting firmanla görüş ya da ilgili servisleri (directadmin ve mail sunucun gibi) yeniden kurmayı deneyebilirsin.

4. sertaconay

sertaconay Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba.

Öncelikle neredeyse hiçbir bilgi vermediğini belirtmek istiyorum.
    Neler yaptın mesela sorunu gidermek için? exim loglarına baktın mı? Firewall ayarlarını kontrol ettin mi? DNS problemin olabilir, tekrar gözden geçirdin mi?

Directadmin yeni mi kuruldu? Bu sorun normalde yoktu da en son eklediğin alan adında mı çıktı? Çoğunlukla bu yüzden çıktığına rastladım problemin. Eğer öyleyse User Level Control Panel Area ya gir MX Records'ta User can edit DNS records olması lazım. Eğer işaretliyse işareti kaldır.

Kolay gelsin.

5. selch

selch Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet loglara baktım ve daha birçok şey yaptım. directadmin forum'da da birkaç kişiyle yazıştım onların önerileri oldu onlar da işe yaramadı. ve ben pes ettim. debianla directadminle baş edemeyeceğimi anlayıp yol yakınken işin başında sisteme format attırdım. windows 2008 server kurdum. işin komik tarafı şu an başımda yine aynı sorun var. siteler açılıyor sorun yok fakat maillere gönderim yapılamıyor. "Remote server replied: 550 Requested action not taken: mailbox unavailable or not local"
    DNS'leri de defalarca kontrol ettim bir sorun yok gibi....