Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

MacOS X kullanan biri var mı?

Konu, 'Linux' kısmında indicator tarafından paylaşıldı.

1. indicator

indicator Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    MacOS X'i tecrübe etmiş biri varmı. Varsa macos x hakkındaki görüşlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Selamlar

2. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    MacOS X'i (Bilkom bunu MacOS ten diye okuyor) Bilişim fuarını gezen herkesin kullandığı kadar kullandım.Yeni arayüz Aqua olarak adlandırılmış ve simgeler gerçekten muhteşem.Performans hakkında bütün POSX'ler ne kadar iyiyse bu da o kadar iyidir denebilir.Yeni sürüm Jaguar'ın kullanımı hakkında BYTE dergisinde iki sayfalık bir bölüm bulunuyor.Mac OS kendi bildiği yoldan devam etmeye,görüntü işleme konusu üzerine üstünlüğünü devam ettirmeye kararlı görünüyor.Fark olarak sanırım bu kez çekirdeğin FreeBSD olmasını söyleyebiliriz.Yani tam bir UNIX...

Jaguar'ın DARWIN adlı PC'ler için bir sürümü de mevcut.Bunu yükleyip kullanan var mı asıl ben onu merak ediyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Kasım 2002
  3. nawaja

nawaja Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    X Sistemler

Eğer Bu güne kadar hiç X li bir sistem kullandınmı bilmiyorum ama MacOs X i merak ediyorsan Bir BSD Kullanablirsin Çünkü MacOsX Bir BSD nin üzrine inşa edilmiştir.MacOs X de Bir X türwevidir.;) ;)

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mac hiç kullanmadım ama eski mac leri ne yaptıklarını biliyorum :p

Akvaryum yapıyorlarmış :D

http://www.macaquarium.com/

Tabi işletim sistemlerinide yıldız yapıyorlardır heralde :D Kulakların çınlasın hocam :)

5. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    bilişimde 21"de aqua arabirimini kullandım..

diğer arkadaşlarında demiş olduğu gibi BSD tabanlı.. ama apple macosXi düz bir unix olarak inşa etmedi. sistem yönetimi gibi konularda unixte bulamayacağınız farklılıklar barındırmakta

6. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yeni gördümde Shift'lerde lan party yapmış onlardada bir mac akvaryum vardı şaşırmıştım :)

7. turgutcaa

turgutcaa Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mac in tadı başka

Macosx, macos 9, kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim. Grafik, tasarım vs işi ile ilgileniyorsan zaten mac derim.

Tek şart: Macosx i Machintosh'ta kullanmak. Pc ye'de kurdum ama epey bir sıkıntı yaşattı. Pc'ye tavsiye etmem. Deneme bile.