Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

lütfen anketi okuyup oy verin

Konu, 'Konu Dışı' kısmında yemre tarafından paylaşıldı.

?

Sizce ben bu konuşmaya alınmakta haklımıyım?

1. evet haklýsýn o kiþi yanlýþ konuþmuþ

oy sayısı 8
    57.1%
  2. hayýr haksýzsýn biz seni maddi menfaatler için kullanýyoruz

oy sayısı 0
    0.0%
  3. sözler aðýr ama sende bu kadar alýnma

oy sayısı 5
    35.7%
  4. sen herþeye alýnýrmýsýn

oy sayısı 1
    7.1%
  1. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    bugun bir kişi bana:

- siz cevizneti maddi menfaatleriniz için kurdunuz ve bir beklentisi olmadan hiç kimse bir diğerine yardım etmez dedi...oysaki ben buraya katılırken sadece birileri benim sayemde bişiyler öğrensin bu bana yeter diyordum... hala aynı görüşteyim... paylaşmak ve arkadaşlık güzel diyorum ama aynı kişi bu sefer benim html bilgim olmamasına rağmen ben sizi kullanıyorum ve para kazanıyorum dedi... ben bu lafa alındım... elbetteki herkes buradan öğrendiğini bi şekilde pazarlayabilir bu en doğal hakkı zaten çoğumuzun işi de bu.... ama kullanılmak ve menfaat kelimeleri bana çok dokundu...
    sizce bizim olayımız nedir...

2. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Dedikleri doğru olabilir ama bunu ona öğreten kişi(ler) karşısında dile getirmesi yanlış.Belki burada öğrendiği bilgileri pekiştirerek para kazananlar var elbette.Doğal bir haktır bu da.Ama bunu dile getirme tarzı yanlış.

"Edindiğim bilgilerle sayenizde para kazanıyorum" demesi yerine "Sizi kullanıyorum" demesi yanlış olan.Sayenizde derken tabiki kimse sadece bir ya da fazla kişinin sayesinde birşeyler kazanmıyor.Herkes bilgisinin/becerisinin sayesinde kazanıyor.Bu bilgiyi/beceriyi de bir aracılıkla ediniyorsa o aracılık edenlere saygılı olması lazım...

Kolay Gelsin...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Ağustos 2002
  3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Acaip sevinip mutlu olduğumu söyleyebilirim. Ne mutlu birileri buradan öğrendikleri sayesinde para kazanabiliyorsa. Keşke bizde bu siteden para kazanabilsek ama maalesef şu anda öyle bir imkan yok. Para kazanmak kötü değil, sözler tuhaf olsada sonuçta buradan birşeyler öğrenebildiğini söylemesi amaca ulaşmakta olduğumuzun kanıtı.

Biz burada bırakın parayı bazen teşekkür bile alamıyoruz ama önemli olan birilerinin buradan bir şeyler aldığını bilmek. Ve bu işi bütün arkadaşlarımla sonuna kadar götürmeye kararlıyım.
    Yarın birgün "siteyi kapattım cd leride taksicilere hediye ettim" gibi laflar edip hüzün ortamında çekip gitmeyide hiç aklıma bile getirmedim.

Aksine ne kadar büyüyebilirse büyüyecek site. Türk internetinde ilk akla gelen sitelerden olmasını istiyorum, bilgiye ücretsiz, üyeliksiz, sıkıntısız, kolay ulaşmanın adresi olsun istiyorum www.ceviz.net ve inşallah çok daha iyi şeyler başaracağız birlikte.

Gittiği yere kadar.

Not: Birde böyle diyenler var;
    http://forum.ceviz.net/showthread.php?postid=3285#post3285

4. greenpage

greenpage Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Binbir çeşit insan var bu kadar takma kafana abi. biz sizi biliyoruz nasılsa.

5. hilmi

hilmi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Bence çok ayıp etmiş resmen saygısızlık bari insanların hevesini kırmayın. :mad:

6. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Güzel güzel

:cool:

7. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kelimeler her zaman doğru seçilmeyebiliyor, ama hoşgörü
    ve karşılıklı konuşma çok zaman iyi sonuç veriyor. ..
    şuda var ki iyiler toplumda çoğaldıkça ve onların sesleri yükseldikçe inanıyorum ki çok daha güzel kelimelerle konuşulacaktır , yaşanacaktır....
    bir gün..

8. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    İyi bak o para kazanabilmis ben bildigim halde kazanamıyorum beni gozunun onune alıp birdaha dusunsun isterse. Benim yarım kadar bile grafik yazılımı bilgisi olmayanlar yat/kat alıp bilgisayarlarını upgrade ediyorlar. :)

Abi benim ne işim var var burda ben enayimiyim elaleme teknik yazıları hazırlıyorum(ne menfaatim var acaba ki) :) kesinlikle hayır o para kazananlar baskalarına gostermeye cesaret edemedikleri - çünkü rakip artacakya - teknikleri saklayıp işyerlerine pazarlıyorlar.

Benimse korkum yok ben kendimi geliştiriyorum benim gibi paylaşan insanlar sayesinde. eğer "ben" ceviz.net ten ticari bir fayda bekleseydim 60 yaşında çalışan babam şu an evde olur televizyon izlerdi.

@yemre : o diyen kişi üstad ne kadar biliyormus html bir calısmalarını gorseydik.

ne yazikki toplumumuzda halen boyle insanlar var olduguna inanamıyorum.

Sizin ticari kaygilariniz var honkytonky insanlar diyen tipler. iyyy

9. ArkHe

ArkHe Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    //Konu dısı...

Ah ahh.Bir klasiktir BBoz...Çok işe yaradı.BBoz gibi sitelere her zaman ihticaç vardır.

Kolay Gelsin...

10. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Zamanında yeni başlayanlar için bir şeyler yapmış ve en azından hala hatırlanıyor. Ne güzel.

11. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    abi takma ya napacaksın boş ver ha biraz seni kırabilir doğal olarak ama tınlama boşver bak ben html asp php graik gibi olaylardan çakmam ama Allah razı olsun yardımediyorsunuz bişi istediğimde çoğu kişi ok diyor bu beni inan çok sevindiyor ve rahatlatıypr mesela bende napıyorum o arkadaşlar domain veya host verebiliyorum işim gereği ama yani sonucta onlarıda benim memnun etmem gerekiyor ha şimdiye kadar para kazandıranb bi iş yaptırmadım ama olsun yine tüm yardım severler bu tur konusmaları tınlamayın bildiğinizi ve yüreğinizin sesinin dinleyin o muhakkak haklı çıkar Alişan abim gibi konuştum be (şarkıcı alişan varya o).

12. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ha bak mesela hmustak abim bana whois i TR leştirdi ben bundan para kazanacam işallah ama elimden geldiğince ona yardımım olucak dualarım onla olacak gibi örnek çok.